Chcete mať krásny a zdravý žiarivý úsmev, tak zabudnite na zubnú pastu, podľa štúdie je toto oveľa lepšie

Určite ste oboznámení so skutočnosťou, aký prínos má kokosový olej. Tento prírodný éterický olej sa dá tiež použiť na udržanie a zlepšenie vášho zdravia zubov. Zubné zdravie je veľmi dôležité, pretože existujú tisícky štúdií, ktoré poukazujú na to, že demencia, dýchacie ťažkosti, srdcové choroby, mozgová príhoda a ďalšie srdcové problémy sú spôsobené zlým zubným zdravím.

Jedným z najvýhodnejších a najúčinnejších spôsobov, ako zlepšiť zdravie zubov, je začať používať prírodnú zubnú pastu z kokosového oleja!

Kokosový olej má jednu z najsilnejších antibakteriálnych vlastností, a preto bráni množeniu baktérií prítomných v našej ústnej dutine každý deň.

U detí aj dospelých je zubný kaz vyvolaný baktériou prítomnou v našej ústnej dutine, ktorá je známa ako S. Mutans alebo Streptococcus Mutans, čo je baktéria produkujúca kyselinu, a táto baktéria získava svoju energiu z cukru, ktorý prijímame. Príliš veľká kyslosť demineralizuje štruktúru zubov, a preto spôsobuje zubný kaz.

Damien Brady, hlavný vedecký pracovník z Athlone Institute of Technology, uviedol, že kokosový olej sa môže používať v produktoch dentálnej hygieny a táto zložka môže byť skvelou alternatívou a náhradou za komerčné produkty dentálnej hygieny, ktoré obsahujú niektoré škodlivé zložky a prísady, tiež je to lepšie, pretože naše telo sa môže stať rezistentným voči antibiotikám, ktoré sa v týchto výrobkoch používajú, čím sa znižuje ich účinnosť.

Komerčné zubné pasty, ktoré v súčasnosti používame, obsahujú laurylsulfát sodný, fluorid, triklosan a niektoré umelé sladidlá, ako je aspartám, ktoré sú zlé pre náš endokrinný systém, pretože narušujú jeho funkciu, ovplyvňujú aj naše chuťové poháriky, vedú k rakovinám a veľmi spôsobujú rakovinu. závažné zdravotné choroby a problémy.

Ak sa chcete vyhnúť všetkým týmto škodlivým chemikáliám a vedľajším účinkom, ktoré z nich môžu byť spôsobené, určite by ste mali vyskúšať túto prírodnú alternatívu. Nižšie vám dáme recept na zubnú pastu z prírodného kokosového oleja. Akonáhle ste to vyskúšali, už ju nikdy nebudete vymieňať ani ju prestať používať.

Zubná pasta z prírodného kokosového oleja

zloženie:

  • 2-3 lyžice jedlej sódy
  • 1/2 šálky kokosového oleja
  • 15-30 kvapiek zlodejov, mäty piepornej alebo citrónového éterického oleja

Inštrukcie:

Získajte vhodný obal, pridajte všetky ingrediencie dovnútra a dobre premiešajte. A potom použite túto zmes ako bežnú zubnú pastu, ktorú ste používali. Okrem použitia tejto zubnej pasty môžete vyskúšať aj túto starú prax, známu ako ťahanie olejom, ktorá môže výrazne zlepšiť vaše zubné zdravie.

Majiteľka stomatologického laboratória Sugar Fix v Chicagu, DMD – Jessica T. Emeryová, uviedla, že táto starodávna terapia sa bežne používa v ajurvédskej medicíne a že ju používali Indiáni takmer pred 3000 rokmi. Vyžaduje si to len vylovenie 1 polievkovej lyžice oleja (väčšinou slnečnice, sezamu alebo kokosu) asi 20 minút.

Tiež povedala, že 99% mikroorganizmov, ktoré inhibujú našu zubnú oblasť, bolo vyrobené z jednej bunky. Sú pokryté mastnou alebo lipidovou membránou, ktorá je vlastne kožou bunky. Keď tieto bunky prídu do priameho kontaktu s olejom, prirodzene priľnú k sebe.

Preto je múdre vziať si polievkovú lyžicu kokosového oleja a hneď po vstávaní ju vyplachovať pár minút. Potom to vyplivnite a takto budete môcť odstrániť toxíny a baktérie v ústach.

Najprv nahlásila, že to prepláva po dobu 5 minút. Pretože niečo prehodiť po dobu 20 minút je dosť náročné a ťažké, aj keď čím viac budete prežívať, tým viac baktérií bude odstránených, ale po 5 až 10 minútach sa dosiahnu rovnaké výsledky. A keď budete chcieť, ak vaša čeľusť začne bolieť, potom spomalte rytmus. Nesnažte sa tvrdo, môžete veľmi jemne prehltnúť, veľmi jemne sať a tlačiť, aby sa olej medzi zuby dostal ešte lepšie!

Podeľte sa o tento článok, ak to považuje za zaujímavé a užitočné a užite si svoj žiarivý a biely úsmev!

ZDROJ:organichomeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>