Cesnakové mlieko vyrieši 11 zdravotných problémov, zistite akých

Cesnakové mlieko je vynikajúcim nástrojom v boji proti rôznym chorobám. Zdravotné prínosy cesnakového mlieka sú obrovské. Presvedčte sa sami!

Aké prináša výhody

Astma

Každý večer môžete použiť aspoň tri klinčeky cesnaku, aby ste dosiahli vynikajúce výsledky v boji proti astme.

Pneumónia

Cesnakové mlieko, brané trikrát denne, je tiež účinným liekom na zápal pľúc.

Problémy so srdcom

Tikoagulant znižuje hladinu LDL cholesterolu (tiež známeho ako „zlé“) v tele, zabraňuje tvorbe zrazenín, čím zlepšuje zdravotný stav obehového systému. Jesť cesnakové mlieko je veľmi účinné pri zmierňovaní srdcových problémov.

Žltačka

Cesnak pomáha telu zbaviť sa nežiaducich toxínov aktiváciou pečeňových enzýmov.
Pečeň potrebuje síru na detoxikáciu organizmu z toxínov. Vzhľadom k tomu, cesnak je vynikajúcim zdrojom tohto prvku, má úžasný vplyv na príznaky tukovej pečene. Cesnak je nasýtený alicínom a selénom, zvyšuje produkciu žlče, znižuje obsah tuku v pečeni. Preto použitie cesnakového mlieka na 4-5 dní pomôže so žltačkou.

 Artritída

Konzumácia cesnakového mlieka každý deň je veľmi účinná pri znižovaní príznakov artritídy, ako je bolesť a zápal.

Nespavosť

Užitočné cesnakové mlieko pred spaním, zmierniť nespavosť, spôsobiť dobrý spánok vďaka upokojujúce zložky cesnaku.

Kašeľ

Cesnak s kurkuma je vynikajúcim liekom na pretrvávajúci kašeľ. Na liečbu tohto ochorenia môžete urobiť cesnakové mlieko s kurkuma. Antibakteriálne vlastnosti cesnaku z neho robia výborný liek proti kašľu. Zmes medu a cesnaku je vynikajúcim expektorantom.

Pľúcna tuberkulóza

Cesnak je vysoko účinný pri niektorých ochoreniach hrudníka. Mycobacterium tuberculosis je citlivý na početné zložky síry prítomné v cesnaku. Odvar z cesnaku, uvarený v mlieku, sa považuje za vynikajúci liek na tuberkulózu. Jeden gram cesnaku, 240 ml mlieka a 1 liter vody sa varí, kým nezostane len jedna štvrtina vývaru. Tento liek musíte užívať trikrát denne.

Cholesterol

Ak pijete teplé cesnakové mlieko nepretržite po dobu jedného týždňa, pomôže vám znížiť hladinu cholesterolu s nízkou hustotou (LDL), známeho ako „zlý“ cholesterol, čím sa zvýši lipoproteín s vysokou hustotou (HDL), ktorý je dobrým cholesterolom v tele.

 Tráviaci systém

Cesnak je účinný posilňovač imunitného systému, má silné antiseptické vlastnosti. Je to jeden z produktov vhodných na trávenie. Má tiež priaznivý vplyv na lymfu, uľahčuje odstraňovanie toxického odpadu z tela. Cesnak môže stimulovať sekréciu tráviacich štiav, má výrazný vplyv na črevá a poskytuje upokojujúci účinok pri rôznych formách hnačky. Preto je cesnakové mlieko ideálne na liečenie všetkých typov zažívacích porúch. Nápoj je vynikajúcim liekom na infekčné ochorenia a zápaly žalúdka a čriev.

 Impotencia

Cesnak je fantastický liek na mužskú impotenciu. Jesť cesnakové mlieko a varený cesnak pomáha v boji proti neplodnosti.

recept

zloženie:

  •  olúpané a nasekané strúčiky cesnaku – 10 kusov

  •  mlieko –500 ml

  •  voda – 250 ml

  •  med – 2 – 3 čajové lyžičky

Príprava:

Najprv vylejte mlieko a vodu do panvice. Potom pridajte strúčiky cesnaku a varte túto zmes v otvorenom hrnci na strednom ohni za stáleho miešania, až kým sa zmes nezníži na polovicu. Potom pridajte med. Podávajte horúce. Užite si to!

ZDROJ:econet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>