Cesnak – spása pre orchidey. Po mesiaci mi začali kvitnúť ako divé

Dokonca aj školák vie o použití cesnaku pre ľudské telo. Nie všetci vlastníci epifytických orchideí vedia, že táto cibuľovitá rastlina môže mať veľmi pozitívny vplyv na rast ich zelených domácich miláčikov. Najmä cesnak pomáha stimulovať svieži kvet  kvitnutia phalaenopsis.

Aby sme dosiahli podobný efekt, v našej publikácii uvítame vašich obľúbených čitateľov, ktorí pripravia špeciálnu zmes cesnaku, vody a kyseliny jantárovej.

Posledná zložka pomôže stimulovať proces zakorenenia rastliny, zvýšiť jej odolnosť voči škodcom a iným nepriaznivým faktorom. Ak sa všetko urobí správne, do 14 dní by sa mala objaviť nová kvetina.

Treba vziať do úvahy jeden dôležitý bod – kyselina jantárová sa chová horúcou vodou. Cesnakovú guľu môžete pridať až po úplnom ochladení tekutiny. Je tiež dôležité pamätať na to, že obyčajná cesnaková voda sa môže skladovať pomerne dlho, ale s pridaním kyseliny jantárovej ju budete musieť používať ďalšie tri dni.

Ako sa starať o archidea v kvetináči

POTREBUJETE

  • 1 liter vody
  • 3 strúčiky cesnaku
  • sklenená nádoba
  • 1 tableta kyseliny jantárovej

VARENIE

Tablety kyseliny jantárovej sa rozpustia v horúcej vode.

Nakrájajte cesnak nožom alebo cesnakovým lisom. Po ochladení kvapaliny pridajte strúhanku cesnaku.

Tekutinu vložte do sklenenej nádoby a nechajte ju stáť 24 hodín.

Predtým, ako začnete zalévať orchidey, cesnaková voda musí byť filtrovaná filtrom. Potom by ste mali výslednú tekutinu riediť v vedre usadenej vody a rastliny čiastočne zavlažovať. Táto metóda sa musí striedať s normálnym zalievaním, ale nie viac ako jedenkrát za mesiac.

 

Pozrite si v tomto videu podrobný workshop o varení cesnakovej vody.

Ako sa staráte o svoje orchidey? Možno máte triky, ktoré vám pomôžu predĺžiť kvitnutie rastlín. Podeľte sa o ne!

ZDROJ:jenbloknot.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>