Cesnak je skutočným pokladom pre orchideu! Za jeden alebo dva mesiace vám budú kvitnúť ako divé

Dokonca aj dieťa vie, že cesnak má veľa užitočných vlastností. Avšak, nie všetci majitelia orchideí vedia, že aj im. Cesnak podporuje kvitnutie orchideí.

Aby sa orchidea stala majiteľka množstvom fantastických kvetov, vytvorte si riešenie, ktoré obsahuje veľa dôležitých živín, ktoré rastlina potrebuje. Ak chcete riešiť, budete potrebovať vodu a cesnak.

Ako urobiť cesnakový výživný roztok

Potrebujete:

  • 1 liter vody
  • 3 strúčiky cesnaku

Prevarte vodu a nechajte úplne vychladnúť. Očistite cesnak a rozdrvte ho alebo nakrájajte na malé kúsky. Dajte ho do vody a nechajte stáť aspoň 1 deň.

Potom ju prefiltrujte a nalejte do misy. Umiestnite nádobu z orchideou do misy a nechajte absorbovať potrebnú vlhkosť. Potom ju vyberte z misy, nechajte ju odkvapkať a položte ju na miesto.

Použite túto metódu raz za mesiac. Nepoužívajte cesnakovú vodu niekoľkokrát, vždy pripravte čerstvé. Kultivovanie orchideí nie je tak ťažké, ak vaša rastlina nekvitne, možno budete chcieť vyskúšať tento tip.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>