ČAJ, KTORÝ BOJUJE PROTI KOŽNÝM PROBLÉMOM, AKO SÚ EKZÉMY, PSORIÁZA A LIŠAJE

Budete prekvapení!

 

Púpavy sú malé žlté kvety, ktoré sa často označujú ako burina. Vedeli ste však, že sú nabité množstvom výživných látok? Môžete si pripraviť zdravý čaj, ktorý poskytuje výhody, ako je čistenie pečene a ochrana kostí .

10 úžasných výhod púpavového čaju:

1. Čistenie pečene
Pečeň produkuje žlč, ktorá pomáha enzýmom štiepiť tuky na mastné kyseliny. Detoxikuje tiež krv, metabolizuje tuky a cholesterol a ukladá glukózu. Dôležitý údaj o púpavách: Podporujú správny odtok žlče a pomáhajú telu vstrebávať minerály.

2. Vysoký obsah vitamínu K
Vitamín K je rozhodujúci pre zdravie kostí. V skutočnosti sa vedecky preukázalo, že znižuje riziko zlomenín kostí u žien po menopauze, ktorým hrozí osteoporóza.

3. Chráni kosti
Medzi výhody púpavy patrí schopnosť chrániť kosti vďaka vápniku prítomnému v púpave. Vápnik je základný minerál, ktorý sa používa na stiahnutie svalov, zrážanie krvi, nervový prenos a vylučovanie hormónov. Púpavy obsahujú asi 10% denného odporúčaného príjmu!

4. Bojuje proti cukrovke
Púpavy stimulujú produkciu inzulínu, takže čaj z púpavy môže pomôcť diabetikom. Púpavová šťava alebo čaj môžu pomôcť udržiavať hladinu cukru v krvi normálnu. Púpavový čaj je tiež prírodným diuretikom.

5. Bojuje s infekciami kože Mliečna
látka v stonke púpavy je skvelá pre pokožku. Je veľmi zásaditý a poskytuje fungicídne, insekticídne a germicídne vlastnosti. Šťavu z púpavy môžete použiť na zmiernenie podráždenia z kožných ochorení, ako sú ekzémy, psoriáza a lišaj.

6. Vysoký obsah antioxidantov
Púpava je nabitá antioxidantmi, čo znamená, že pomáha bojovať proti voľným radikálom. Podľa kanadskej univerzity vo Windsore sa extrakt z koreňa púpavy ukázal ako účinný proti rôznym druhom rakoviny.

7. Bohaté na vlákninu
Vďaka vysokému obsahu vlákniny púpava pomáha tráviacemu traktu rýchlo posúvať jedlo. Strava s vysokým obsahom vlákniny redukuje obezitu a znižuje riziko cukrovky a srdcových chorôb. Môže tiež znížiť riziko rôznych druhov rakoviny a zabrániť vzniku obličkových kameňov a syndrómu dráždivého čreva.

8. Dobrý zdroj vitamínu A
Púpava lekárska má schopnosť zlepšovať videnie vďaka vysokému obsahu vitamínu A. Vďaka tomu sú púpavy skvelé pre zdravé neurologické funkcie a podporujú zdravie pokožky. Vitamín A má tiež schopnosť znižovať poškodenie a zápaly voľnými radikálmi.

9. Zabraňuje infekciám močových ciest
Púpavový čaj pomáha liečiť infekcie vrátane infekcií močových ciest, chorôb obličiek, porúch močového mechúra a dokonca aj cýst na reprodukčných orgánoch.

10. Slúži ako diuretikum
Pomáha telu vylučovať toxické látky a bojovať proti bakteriálnym infekciám. Pomáha tiež posilňovať imunitný systém, eliminovať tráviace ťažkosti a liečiť pálenie záhy

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>