Budete sa diviť, čo hovorí nadmerné ochlpenie na rôznych častiach tela o zdraví žien

Či sa nám to páči alebo nie, všetci máme ochlpenie. Je to veľmi normálne a nemalo by vás trápiť, aj keď nie ste veľkým fanúšikom. Ak sa však zmenili jeho polohy a textúra, mohlo by to znamenať zdravotný problém a tento článok vám povie prečo.

Poďme definovať, aké typy ochlpenia môžeme mať

Zistili sme, čo by mohlo spôsobiť zmeny v raste ochlpenia tela a kedy možno budete musieť navštíviť špecialistu.

 • Vellus vlasy sú to malé, veľmi tenké vlasy, ktoré v podstate pokrýva celé telo, je to tak jemné, že si sotva všimnete.
 • Terminálne vlasy sú omnoho dlhšie, silnejšie, hrubšie a normálne oveľa tmavšie ako vlasy vellus a začneme ich získavať počas puberty. To je typ vlasov, ktoré sa začínajú vyvíjať, keď naše telo prechádza vážnymi hormonálnymi zmenami, a to je to, čo musíte sledovať.

Genetika

Ak pocítite náhly nárast hustých, tmavých vlasov na to, čo sa nazýva mužské vzory, pozrite sa na fotografie svojej babičky. Bez ohľadu na to, čo sme dosiahli pomocou moderných technológií, nemôžeme oklamať genetiku.

Etnické pozadie

Táto štúdia ukazuje, že rôzne etnické skupiny sú viac či menej pravdepodobné, že budú mať prerastanie vlasov. Ženy v stredomorskom a blízkovýchodnom dedičstve s väčšou pravdepodobnosťou rozvinú túto podmienku. Iné etnické skupiny sú umiestnené niekde medzi nimi.

Hormonálna nerovnováha

Náhly rast vlasov môže byť spôsobený mužskou hormonálnou nerovnováhou. Muži aj ženy majú tieto hormóny a ženy ich zvyčajne majú na relatívne nízkej úrovni av určitom pomere v porovnaní s ich ženskými hormónmi.

Ak sa hladina testosterónu zvýši, vaše telo má príliš veľa mužských hormónov a začne sa správať podľa svojho stavu. Ďalšou situáciou, ktorá vedie k rovnakému výsledku, je zníženie hladiny estrogénu, čo môže byť napríklad dôsledkom menopauzy. V každom prípade sa mužský / ženský hormón dostane z normálnej rovnováhy.

Poruchy nadobličiek

.Nadobličky sú umiestnené nad obličkami a ak nadobličky nefungujú tak, ako by mali, zmeny hormonálnej rovnováhy a nadmerný rast ochlpenia je jedným z najväčších príznakov.

Iné príznaky problémov s nadobličkami:

 • vysoký krvný tlak
 • zvýšenie telesnej hmotnosti v hornej časti tela
 • príliš nízke alebo príliš vysoké hladiny cukru v krvi
 • bolesti hlavy
 • svalová slabosť

Syndróm polycystických ovárií

Syndróm polycystických ovárií je ďalšou častou príčinou hirsutizmu a ak sa u Vás vyskytnú aj nepravidelné obdobia, je veľmi možné, že by ste to mohli mať. Tento stav je spôsobený  zväčšenými vaječníkmi, ktoré obsahujú malé zbierky tekutiny, nazývané folikuly, ktoré vyžadujú určitú lekársku starostlivosť. Medzi ďalšie príznaky tohto stavu patria:

 • zmeny nálady
 • bolesti hlavy
 • únava
 • problémy so spánkom

Neobvyklý rast

Ak sa hirsutizmus objaví veľmi náhle, napríklad v priebehu niekoľkých mesiacov, mali by ste sa nechať vyšetriť lekárom. Tento dramatický rast vlasov je známkou  extrémneho zvýšenia hladiny testosterónu a môže byť výsledkom nejakého abnormálneho rastu tkaniva, dokonca aj nádoru, ktorý uvoľňuje mužské hormóny. Nie je to veľmi bežné, ale ak sa to stane rýchlo, stojí za to ozvať sa lekárovi.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>