Bolia vás často nohy a kĺby? Táto skvelá metóda od môjho známeho funguje bezchybne a je oveľa lepšia ako akékoľvek tabletky

Boľavé kĺby dakedy trápili naozaj len tých skôr narodených. Dnes už ide takmer o chorobu desaťročia a bolesťami kĺbov trpia už aj mladí ľudia. Príčin je hneď niekoľko – sedavé zamestnanie, nesprávna obuv, obezita, zlá životospráva, ale aj nedostatok pohybu.

Ako boľavým kĺbom uľaviť?

Pred rehabilitačnými zariadeniami sedí stále viac ľudí a kúpele sa celoročne nestali len miestom pre dôchodcov? Pravdupovediac, nemáte sa čomu čudovať. Už každý tretí tridsiatnik sa sťažuje na pravidelné bolesti chrbtice. Dôvod – dnešný spôsob života.

Komresia na kĺby

Ak patríte k ľuďom, ktorých potrápia ortopedické bolesti už v skoršom veku, mali by ste sa venovať metóde kompresie. Zázvorová kompresia pomáha uľaviť a v raných štádiách aj vyliečiť chorobu už po prvom aplikovaní. Biologicky aktívne látky hlavnej zložky zmierňujú bolesti a zápal a ešte nikto, kto zázvorovú kompresiu vyskúšal nepovedal, že nepomohla. Pomáha zbaviť sa kŕčov v chrbtici, reumy, edémov a chronických bolestí kĺbov. Mimo to ešte aj rozpúšťa žlčníkové a obličkové kamene.

 

Budete potrebovať:

  • 1 liter teplej vody
  • 120g čerstvého zázvoru
  • strúhadlo a panvicu
  • uterák a gumové rukavice
  • bavlnené vrecko

Postup:

Hrniec naplňte vodou a ohrejte ju tak, aby bola teplá, potom stíšte plameň a nechajte ho len teplotu udržiavať. Dajte si rukavice a začnite strúhať zázvor na hrubom strúhadle. Potom všetok zázvor premiestnite do bavlneného vrecka a previažte ho. Vrecko dajte do vody, aby sa poriadne namočilo a nechajte ho tam lúhovať 2-3 minúty za stále varu. Po vylúhovaní oheň vypnite a vrecko poriadne vyžmýkajte. V odvare namočte čistý uterák, vyžmýkajte ho a priložte na postihnutú boľavú časť. Držte kompresiu na mieste niekoľko minút a potom postup zopakujte. Opakujte ho dovtedy, kým vám pokožka nezačne červenať.

Pri pravidelnom používaní sa vám bude od bolesti uľavovať čoraz rýchlejšie.

ZDROJ:sovkusom.ru

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>