Bola som prekvapená prečo je jedlo z kuracích vajec užitočné a prečo, by sme ich mali jesť niekoľkokrát za týždeň

Ak chcete získať čo najviac zo slepačieho vajca, to je dôležité vedieť, ako ich variť, čo je lepšie jesť ich varené alebo dusené, takže antioxidanty nie sú stratené.

Kuracie vajciadobré alebo zlé pre vaše zdravie? Ak je to užitočné, koľko ich potrebuje na konzumáciu? A sú to isté v ich výživovej kompozícii?

V našej mysli existujú niektoré alebo iné teórie, ktoré sa časom menia.

Preto dnes povieme, prečo je koniec koncov jedlo z kuracieho vajca užitočné a prečo to musíte robiť aspoň niekoľkokrát za týždeň.

Nie všetky vajcia sú rovnaké

Prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, je dôležitosť organického pôvodu vajec. Kurčatá by mali byť pestované v dobrých podmienkach a mali by byť kŕmené prírodnými potravinami: rastlinami, semenami atď.

Väčšina kuracích vajec, ktoré spadajú do regálov, sú tie, ktoré boli zničené kurčatami žijúcimi v klietkach a ich diéta je sójová alebo transgénna kukurica a rôzne doplnky a antibiotiká.

Takže sa snažte vybrať biopotraviny pre seba a svoju rodinu a kuracie vajcia rovnako. Nie sú len chutnejšie, ale aj ich nutričná hodnota je oveľa vyššia (vďaka pestrej a vyváženej strave nosníc). 

Kuracie vajcia a naše zdravie

V posledných rokoch ste pravdepodobne počuli veľa negatívnych názorov na konzumáciu kuracích vajec. Údajne prispievajú k zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi a zvyšujú riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení .

A napriek skutočnosti, že živočíšne tuky skutočne obsahujú viac cholesterolu, neznamená to, že to škodí zdraviu. Koniec koncov, naše telo potrebuje túto látku, stačí poznať všetko.

Konzumácia organických kuracích vajec môže dokonca zabrániť vzniku srdcových chorôb. 

A každý rok sa stále viac a viac odborníkov na výživu súhlasí s tým, že kuracie vajcia musia byť nutne súčasťou zdravej výživy.

Viac vajec – menej mäsa

Ak sa snažíte zabezpečiť, aby vaše jedlo bolo vyvážené a zároveň sa chcete z času na čas vychutnať chuť prírodných kuracích vajec, pokúste sa znížiť spotrebu mäsa, najmä červeného mäsa. 

Takže poskytnete svojmu organizmu nevyhnutné množstvo živočíšnych bielkovín, bez vystavenia vášho zdravia zbytočnému riziku.

Navyše, dnešné organické (opäť) mäso je dosť drahé. Toto je ďalší argument v prospech kuracích vajec. Z ekonomického hľadiska sú ziskové.

Čo nám dávajú kuracie vajcia?

Vajcia poskytujú nášmu organizmu vysokokvalitné bielkoviny, ktoré obsahujú všetky potrebné aminokyseliny a zdravé tuky, ktoré sú ľahko stráviteľné. 

Je veľmi výživný produkt s vysokým obsahom vitamínov A, B, D, E, beta-karotén, esenciálne mastné kyseliny, a minerály, ako je železo, fosfor, draslík alebo horčík.

Treba tiež poznamenať, že kuracie vajcia neobsahujú vlákniny a sacharidy.

Jedlo niekoľkokrát týždenne?

Takže koľkokrát týždenne by ste mali jesť vajíčka? Zdravá osoba, ktorá dodržiava vyváženú stravu, môže pokojne jesť jedno vajce denne a nemusí sa starať o svoje zdravie. To je výborný zdroj živín pre telo!

Tí, ktorí pochybujú o svojom fyzickom zdraví, môžu konzultovať s odborníkom na výživu vopred, ale s najväčšou pravdepodobnosťou môžu jesť 3-5 vajec týždenne.

Ako lepiť vajíčka lepšie?

Napriek tomu, že organické vajcia sú naozaj ideálnym zdrojom živín, kľúčom je spôsob, akým sú varené.

Aby nedošlo k oxidácii tukov, ktoré sú v nich obsiahnuté a aby sa udržali antioxidanty , je lepšie vyhýbať sa vyprážaniu alebo vareniu v mikrovlnnej rúre.

Najužitočnejšie vajcia sú varené alebo dusené. Nehádžte ich do vriacej vody na niekoľko minút.

„Sivý“ odtieň žĺtka a vôňa vám povedia o „nesprávnosti“ prípravku.

V ideálnom prípade je potrebné vajíčka na nízkych teplotách variť, jedlo známe ako vajcia (z francúzskeho „poche“ – „vrecko“). Potom majú ľahkú štruktúru a žĺtok zostáva tekutý.

Len nezabudnite, že ak budete jesť vajíčka „nedostatočne tepelne upravené“, musia byť nevyhnutne prirodzené, potom neubližujete zdraviu.

Kde môžete kúpiť ekologické vajcia?

Každá krajina má svoje vlastné normy, ktoré zaručujú kvalitu vajec. Niekedy ide o kódy, ktoré sú vytlačené na škrupinách, tesneniach alebo certifikačných pečatiach na škatuliach.

Môžete si tiež kúpiť vajcia priamo na farmách, ak dôverujete ich majiteľom. No, alebo začnite chovať sliepky sami, ak máte čas na to, aby ste sa o ne postarali a dostatok priestoru pre ne.

ZDROJ:steptohealth.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>