Bojujete s pigmentovými škvrnami? Tieto kozmetické nedostatky môžete jednoducho vyriešiť lacno a doma

Ak sa predtým predpokladalo, že len slnko je zodpovedné za výskyt pigmentových škvŕn v odpovedi, nedávne lekárske štúdie dokazujú, že príčinou pigmentácie môže byť banálny stres, trauma, negramotne vykonaná kozmetická procedúra, zmeny hormonálnych hladín.


Ako už bolo spomenuté vyššie, mazacie pigmentové škvrny môžu byť spustené mnohými faktormi, ale len u ľudí patriacich k 2-3 fototypom. Toto sú šťastné osoby, ktoré sa rýchlo opália pod vplyvom slnečných lúčov a dlho udržujú opálenie.

Ich melanín sa produkuje veľmi aktívne a takýto ochranný mechanizmus môže fungovať na akomkoľvek vonkajšom útoku. Inými slovami, zbraňou na boj proti nepriateľom je práve vznikajúca pigmentácia.

Medzi nepriateľských útočníkov sa zahŕňajú:

  • Antibiotiká, ktoré pri dlhodobom používaní môžu spôsobovať také vedľajšie účinky.
  • Perorálne kontraceptíva a tehotenstvo. A v skutočnosti a v inom prípade dochádza k aktívnej estrogénii tela, ktorá spôsobuje pigmentáciu.

Pigmentované škvrny po pôrode prejdú do 6 mesiacov a po zrušení antikoncepcie – za týždeň. Ak sa tak nestane, telo signalizuje prítomnosť závažných endokrinologických alebo hormonálnych porúch. V tomto prípade je lepšie okamžite konzultovať lekára – gynekológa a endokrinológ.

  • Všetky invázne procedúry salónu, ako aj peeling, laser, foto a bioepilácia. Všetky činnosti, ktoré znižujú hrúbku pokožky a spôsobujú poškodenie povrchovej vrstvy epidermy.
  • Zranenia spôsobené pádu alebo rezom.
  • Dlhotrvajúci kontakt s odevmi vyrobenými zo syntetických tkanín a gumených výrobkov. Tieto materiály spôsobujú nadmerné potenie, znižujú prívod kyslíka do buniek a v dôsledku toho tkanivá trieť pokožku, čo spôsobuje poškodenie a v dôsledku toho pigmentáciu.
  • Závažné endokrinné ochorenia, problémy s kardiovaskulárnym systémom, gastrointestinálnym traktom (gastrointestinálnym traktom), ochorením pečene a poruchami centrálneho nervového systému a štítnej žľazy.
  • Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa pozoruje taká reakcia organizmu na stres a dlhotrvajúci emočný šok (depresia, psychóza, neurasténia).
  • Opálenie, dlhotrvajúca expozícia lúčov bez ochrany SPF, ako aj brušná chirurgia.

Neutralizujte nepriateľa

Keď vznikne nejaký problém, prvým krokom k „osvieteniu“ je vyšetrenie dermatokozmetológom. Podľa umiestnenia a tvaru škvŕn môže určiť, s akou chorobou sa spája vzhľad chloazmu.
Ak sa nachádzajú škvrny v strede tváre, ide o odpoveď na problémy v gastrointestinálnom systéme, okolo očí sú ochorenia štítnej žľazy, symetrické škvrny na lícach, na čele, na zadnej strane nosa – hormonálna porucha.
Najčastejšie po ošetrení problému zvnútra zabudnete, že ste mali pigmentáciu – škvrny zmiznú sami bez ďalších estetických procedúr.

Existujú však situácie, kedy pigment leží na povrchu, ako napríklad po opáleninách alebo negramotne vykonávaných estetických procedúrach v salóne, potom sa nedá robiť bez pomoci kozmetika. Okrem postupov však budete musieť použiť istú líniu produktov starostlivosti o pokožku, ktoré sú náchylné na hyperpigmentáciu doma.

Kozmetické postupy na doma

Infúziu petržlenu

Rezu nakrájajte 2 zväzky petržlenu, naplňte vriacou vodou a nechajte 2 hodiny. Potom si vychutnajte a otrite si tvár ráno a večer.

Uhorkový džús

Stlačte šťavu z uhorky a otrite ju na tvár ráno a večer.

Šťavy z grapefruitu, citrónu

Akékoľvek citrusové plody obsahujú kyselinu, ktorá dobre pokožku zjasňuje. Môžete stlačiť džús z týchto ovocia a utrite ich tvár s tým, alebo dajte plátky na niekoľko minút na pigmentové miesto, čo je druh kompresie.

Čierna maska

20 listov čierneho ríbezle naleje na ne 200 ml vriacej vody, nechajte ju variť pol hodiny a precediť. Potom pridajte lyžicu šťavy z bobúľ, namočte gázu do infúzie a dať na tvár. Nechajte pol hodiny. Odstráňte gázu a umyte ju teplou vodou. Vykonajte túto masku-kompresiu ráno a večer.

Citrónová maska

Zmiešajte 40 g kvasníc s čajovou lyžičkou citrónovej šťavy. Pridajte 1 lyžicu čerstvého mlieka, rozmiešajte a aplikujte na tvár, nechajte 20 minút. Masku opláchnite studenou vodou.

Maska z mrkvy

Zmiešajte lyžicu smotany, žĺtok a lyžičku mrkvovej šťavy, rozdeľte zmes na tvár a nechajte ju 20 minút. Opláchnite so studenou vodou. Maska nielen bojuje s zafarbenými pigmentmi, ale tiež dodáva pokožke zdravý odtieň.

ZDROJ:di-via.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>