Bojujete s cukrovkou? Stačí tento recept a problémy sa vyriešia aj bez liekov

Diabetes je stav, ktorý, žiaľ, postihuje mnoho ľudí na celom svete. A čo je ešte horšie, že viac ako 8 miliónov z nich si tento stav neuvedomuje. Diabetes sa objavuje vtedy, keď pankreas prestane produkovať inzulín alebo vo chvíli, kedy ľudské telo nie je schopné správne používať inzulín, ktorý je v tele. Vzhľadom na nedostatok inzulínu vzrastá hladina glukózy v krvi, čo vedie k symptómom:

 
  • trvalá únava
  • svrbenie genitálií
  • časté močenie a to najmä vnoci
  • pocit smädu a to po celú dobu
  • strata hmotnosti a to bez dôvodu (nedržíte diétu či nemeníte jedálniček)
  • porezania a iné rany, ktoré sa pomaly hoja
  • rozmazané videnie

Toto ochorenie vedie k rade ďalších zdravotných problémov napríklad slabosť, ochorenia srdca, zlé videnie, zlyhávanie obličiek, slepota, poškodenie nervov, erektilná dysfunkcia (u mužov) a podobne.

Diabetes môžeme rozdeliť na tri typy.

Diabetes 1, diabetes 2 a gestačný diabetes

Diabetes 1 – alebo tiež mladých diabetes sa objavuje vtedy, keď imunitný systém napadne a zabije beta bunky pankreasu.

Diabetes 2 – ide o ochorenie dospelých a deje sa tak vo chvíli, keď telo nemôže správne používať inzulín, ktorý je sekretován alebo keď pankreas nevytvára dostatočné množstvo inzulínu.

Gestačný diabetes – čiže aj tehotenská cukrovka, objavuje sa u žien počas tehotenstva a to najmä v druhom trimestri.

Našťastie existujú rôzne prírodné liečivá, ktoré môžu veľmi účinne regulovať hladinu cukru v krvi. Prinášame jednu metódu, kde potrebujete len mango listy.

Mango listy v akcii

Listy manga pomáhajú normalizovať hladinu inzulínu v krvi. V týchto listoch sú tanininy, ktoré sú zodpovedné za tento účinok. Výťažok listov manga pomáha zlepšiť produkciu inzulínu a šírenie glukózy, čo znižuje hladinu cukru v krvi. Jeho zlúčenina sa nazýva 3 beta-taraxerol a extrakt etylacetátu, čo významne zvyšuje syntézu glykogénu a stimuluje uvoľňovanie inzulínu a zvyšuje využitie glukózy.

Ako používať mango listy?

Postačí 10 – 15 mangových listov, ktoré dôkladne umyte. Dajte ich do vody a varte. Následne nechajte cez noc odpočinúť. Pite ráno a to najlepšie na prázdny žalúdok. Ideálne je dobré tento liek využívať 2 – 3 mesiace. Ako alternatívu môžete listy manga najskôr nechať na tmavom mieste uschnúť, potom je rozomlieť na prášok. Odporúčaná denná dávka tohto prášku zo sušených listov manga je polovica čajovej lyžičky dvakrát denne.

Listy manga sú bohaté na vitamíny, enzýmy, antioxidanty a ďalšie minerály, čo znamená, že sú prospešné pre vaše celkové zdravie. Vedľa regulácia hladiny cukru v krvi môžu tiež pomôcť liečiť horúčku, hnačky, prechladnutie, nespavosť, kŕčové žily, astmu alebo bronchitídu. Listy manga tiež posilňujú krvné cievy a zlepšujú kardiovaskulárne zdravie.

ZDROJ:healthiestalternative.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>