Banánovo škoricový čaj na dlhý a pokojný spánok- funguje lepšie ako tabletka na spanie

Máte problémy so spánkom? Všetci ho máme občas. So stresmi v našom modernom prostredí sa môže stať ťažké zaspať a prebudiť sa s pocitom odpočinku. Stres a elektromagnetické frekvencie z mobilných telefónov, počítačov a ďalšej elektroniky hrajú veľkú úlohu. Jasné svetlá a toľko ďalších faktorov môžu ovplyvniť náš nervový systém a hormóny spánku, ktoré nakoniec ovplyvňujú kvalitu spánku.

Mnoho rôznych faktorov, vonkajších aj vnútorných, môže ovplyvniť váš mozog, hormóny a nervový systém, ktoré môžu kompenzovať váš spánok alebo nás zbaviť kvalitného spánku.

Najjednoduchšia vec, ktorú musíte urobiť, je vziať si tabletku na spanie, ale je to dobré riešenie? Môže to fungovať krátkodobo, ale z dlhodobého hľadiska bráni zdraviu vášho tela a jeho prirodzeným schopnostiam.

Spacie pilulky majú známe vedľajšie účinky, ako sú závraty, zápcha, bolesť brucha, ťažkosti so zaostrovaním, problémy s pamäťou a poškodenie centrálneho nervového systému.

Spánok je mimoriadne dôležitý a nie je to žiadna argumentácia. Keď ste zbavení spánku, stratíte to, čo vaše telo môže urobiť, aby fungovalo optimálne. Vaše schopnosti kognitívneho myslenia sú narušené, vaše motorické zručnosti klesajú, vaša energia klesá a máte ešte väčšie riziko pre choroby a zdravotné stavy, ako je obezita, cukrovka a rakovina.

Potrebujete celonočný spánok. Budete sa cítiť lepšie, lepšie fungovať a predchádzať chorobe tým, že budete aspoň osem hodín spánku každú noc.

Uvarte si radšej banánovo škoricový čaj.

Banány sú bohaté na draslík a horčík, ale to, čo väčšina ľudí nevie, je, že banánová kôra má ešte viac draslíka a horčíka ako samotný banán a často sa vyhodí ako odpad. Ale teraz už nie!

S týmto jednoduchým receptom môžete získať výhody draslíka a horčíka v banánovej šupke. Draslík a horčík sú prospešné pre nervový systém a sú skvelé na uvoľnenie svalov. V skutočnosti je horčík najdôležitejším minerálom pre relaxáciu svalov a môže znížiť svalové kŕče spolu s ďalšími bolesťami.

Keď ste stresovaní, hádajte, ktorý minerál je vyčerpaný z tela ako prvý? Uhádli ste! Horčík. Potrebujete horčík, aby ste zvládli stres, korý vám umožní relaxovať a zaspať.

Škorica je skvelá, pretože je jedným z najlepších spôsobov, ako vyrovnať hladinu cukru v krvi. Keď sú hladiny cukru v krvi vyvážené, vaše hormóny môžu fungovať spôsobom, ktorý umožňuje lepší spánok.

Využitie terapeutické hodnoty banánov a banánovej kôry.

Tu je recept:

zloženie:

  • 1 bio banán (s kôrou)
  • približne 1 l vody
  • škorica podľa chuti

Príprava:

Krok 1:  Jednoducho odrežte oba konce z banánu (hore aj dole).

Krok 2:  Vložte banán do hrnca s vodou. Ak je voda pramenitou vodou alebo nejakým spôsobom vyčistená, ešte lepšie! Varte asi 10 minút. Posypte aj škoricou. Ak by ste chceli môžete pridať steviu na osladenie, urobte tak. Stevia pomáha vyrovnávať hladinu cukru v krvi a pred spaním nezvyšuje hladinu cukru v krvi.

Krok 3:  Preceďte do šálky a ak je to potrebné, pridajte viac škorice a vychutnajte si ho!

Použitie:

Pije sa približne 1 hodinu pred spaním.

ZDROJ:healthawarenessforall.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>