Balón nafúkala, namočila ho do horúceho vosku a vytvorila niečo, čo budte chcieť mať aj vy vo vlastnom dome

Čoskoro je tu zima taká, ako má byť a spolu s ňou aj príjemné večery pri dobrom filme alebo rozprávke. K tomu určite patrí aj teplo a svetlo ohňa, v domácnosti ho samozrejme zastupuje sviečka. Ak vás už vaše staré svietniky doma nudí ale nechce sa vám investovať do nového, skúste sa riadiť týmto návodom, podľa ktorého vytvoríte jedinečný svietnik, ktorý vám spríjemní každý chladný večer u vás doma.

Prvý krok, ktorý budete musieť urobiť, je pripraviť si pracovný priestor tak, aby ste nič nezašpinili či nepoškodili. To je ale samozrejmosť. Na stôl upevnite papier na pečenie alebo hrubší igelit, na ktorom svietniky vyschnú.

Nájdite doma staré sviečky, odstráňte knôty a vložte ich do starej nádoby. Tú vložte do mikrovlnnej rúry alebo na sporák.

Je dôležité, aby ste vosk miešali a zahrievali na strednej teplote kým sa celý nerozpustí. Pokiaľ ho budete rozpúšťať v mikrovlnke, po každých 30 sekundách nádobu vyberte a vosk premiešajte.

Nafúknite balón do takej veľkosti, ako veľké chcete mať svietniky a napustite doň vodu, aby pri kontakte s horúcim voskom nepraskol. Veľkosť by však mala byť taká, aby vám horiaca sviečka voskový svietnik neroztopila.

Použite ochranné rukavice, keď budete balón namáčať do vosku.

Balón niekoľkokrát vyberte a vložte späť do vosku, aby ste vytvorili hrubšiu vrstvu.

Takto obalené balóny poukladáme na papier na pečenie a nechajte vyschnúť. Je dobré, ak na spodok svietniku prilepíte kúsok papiera, aby vám neskôr vosk nezašpinil nábytok. Keď si budete istí, že vosk je už celkom zaschnutý, balóny jednoducho Praskni.

A takto to vyzerá, keď balón odstránite.

A takto to vyzerá, keď v takto vyrobenom svietniku zapálite sviečku. Pekné a elegantné riešenie, nemyslíte?

ZDROJ:wikihow.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>