Báječná mäsová roláda so sladkým prekvapením

Táto sladká rolka Vás prekvapí svojou jemnou chuťou, ktorú neodmietnu ani deti. Jemná a delikátna zároveň. Podávame so zemiakovou kašou.

 

Suroviny

vykostené bravčového karé 1 kg
soľ
čierne korenie
sušené marhule 200 g
lúpané mandle 50 g
biele suché víno 200 ml
maslo 2 hrubšie plátky
sušený rozmarín
marhuľový džem 1 – 2 PL

Postup

Mäso zospodu narežte do tvaru písmena V alebo zboku celé rozrežte na roládový plát. Mäso nasoľte, okoreňte, zviňte a odložte prikryté do chladničky.

Medzitým zahrejte víno a namočte do neho sušené marhule aj mandle asi na 15 – 30 minút. Potom ich nechajte odkvapkať a naplňte nimi mäso. Mäso zviňte, zviažte potravinárskym špagátikom a opečte na masle. Preložte do pekáča, podlejte maslom z panvice a trochou vody alebo vínom.

Povrch mäsa potrite džemom, posypte rozmarínom, dosoľte a prikryté pečte pri teplote 180 stupňov približne hodinu. Počas pečenia mäso prelievajte výpekom. Pred koncom môžete mäso odokryť a nechať krátko zapiecť dozlatista. Podávame so zemiakovým šalátom alebo pyré, poprípade tenkými rezmi dozdobte studenú misu.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>