Babičkine zdravotné triky, ktoré na 100% fungujú a aj napriek priebehu rokov sú stále nenahraditeľné

Na internete dnes obiehajú tisíce trikov o všetkých oblastiach života. Mnohé z nich však nemajú nič spoločné s účinnosťou. Existujú však triky, ktoré naše babičky vynašli a používali – nemôžu byť zbavené svojej funkčnosti a účinnosti.

Tu sú staré zdravotné triky, ktoré stále fungujú

Med na bolesti v krku

Med dokonale zvlhčuje hrdlo, a preto cítime menej bolesti. Má tiež antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu urýchľuje boj proti infekciám v ústach a krku. Kombinácia medu s mliekom a cesnakom naopak lieči kašeľ a podporuje telo v boji proti vírusom.

Aplikácia kocky ľadu na krk

Aplikácia kocky ľadu na krk redukuje bolesti hlavy, migrény a svalové napätie. Dôvodom je, že prechladnutie pôsobí na nervy v krku.

Kúpele nôh v sóde a octe

Sóda a ocot sú skvelé na starostlivosť o nohy. Bojujú s opuchmi, únavou nôh, urýchľujú hojenie kukurice a bránia rozvoju kožného ochorenia.

Cesnak na bradavice 

Cesnak je vynikajúci na odstránenie nevzhľadných bradavíc a kondyómov. Cesnak sa nakrája na plátky a zaleje sa vriacou vodou. Po niekoľkých minútach je potrebné namočiť vatový tampón do vody s cesnakom a aplikovať na bradavice. Celý postup by sa mal opakovať niekoľkokrát denne, kým bradavice nezmiznú.

Ocot a alkohol na ušné infekcie

Lyžičku bieleho octu zmiešajte s lyžičkou napríklad vodky. Vložte kvapku zmesi do ucha a počkajte niekoľko minút. V uchu sa budete cítiť teplo. Potom nechajte kvapku zmesi vypadnúť z ucha a nakloňte hlavu nabok.

Uhorka na bielenie zubov

Čerstvé uhorky majú veľký vplyv na zdravie, ale málokto vie, že majú aj zuby. Žuvanie uhorky prispieva k bieleniu, odstraňovaniu kameňa a posilňovaniu zubov.

ZDROJ.filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>