Astma, problémy so žlčníkom, artritída? Všetko, čo potrebujete, je toto ovocie. Zistite, ako vám môže zachrániť váš život

Asi 92% melónu tvorí voda. Tiež asi 6% je cukor, preto je toto ovocie veľmi sladké a osviežujúce.

Existuje mnoho rôznych druhov melóna. Niektoré z nich majú zelenú kôru na vonkajšej strane a červeno-ružovú dužinu  na vnútornej strane s čiernymi semenami. Niektoré môžu mať žlté mäso a niektoré môžu byť  bez semien .

Ak chcete získať čo najviac z tohto ovocia, môžete extrahovať šťavu, ale nevyberajte kôru. Kôra, ktorá je belavou zelenou časťou medzi kožou a mäsom, produkuje najvyššie minerály.

Melón je zaradený do kategórie  čistiacich alkalizačných činidiel, ktoré prinášajú veľa výhod, aby získali telo, ktoré ľudia zvyčajne chcú mať. Je veľmi zdravý a účinný pri zlepšovaní eliminácie črevných baktérií a udržuje telo bez toxických odpadov.

Tu sú nádherné účinky melónu na vaše telo

1: Liečba astmy
Prevažujúci antioxidant, ktorý môže byť zdravý v melóne, znižuje toxickú hmotu v tele, čo vedie k znižovaniu astmatických záchvatov.

2: Anti-zápalový
Existuje množstvo štúdií a všetci z nich objavili, že melón obsahuje lykopén. Lykopén je silná zlúčenina, ktorá prenáša antioxidanty, o ktorých je známe, že sú protizápalové, čo pomáha predchádzať zápalu, ktorý zvyčajne vedie k rakovine.

3: Pomáha pri problémoch so žlčníkom
Spotreba šťavy, ktorá pochádza z kôry z melónu, môže pomôcť pri zbavení sa kameňov v obličkách. Môže pôsobiť ako prírodný čistiaci prostriedok vďaka svojim diuretickým účinkom, ktorý je dobrý pre zdravie obličiek a žlčníka.

4: Posilniť kosti a zabrániť artritíde
Vodný melón je nabitý betakaroténom a vitamínom C, ktorý zmierňuje zápal a pomáha pri niektorých stavoch, ako je osteoartritída alebo reumatoidná artritída.

5: Alkalizuje telu
Vodové melóny majú schopnosť silne neutralizovať živiny vo vnútri tela. Kľúčom k efektívnemu boju s chorobou je dosiahnuť v tele telo zásadité prostredie, ktoré je veľmi dobré v tom, ako je melón.

6: Upokojuje zápach
Pitie veľkého pohára melónovej šťavy má schopnosť vám pomôcť pri zmierňovaní zápchy. Je mimoriadne účinný pri napomáhaní pri odstraňovaní odpadov.

7: Zlepšuje zdravie očí
Vodové melóny sú bohaté na beta-karotén. Táto živina chráni oči pred vekom súvisiacou makulárnou degeneráciou a nočnou slepotou.

8: Znižuje riziko srdcového napadnutia
Vodný melón je nabitý antioxidantmi, lykopénom a ďalšími potrebnými vitamínmi, ktoré zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri znižovaní pravdepodobnosti infarktu a mŕtvice.

9: Zlepšuje zdravie pokožky a znižuje kožné škvrny
Využívajte melón zvonka jemnou aplikáciou jemnej časti na tvár. Nechajte ju niekoľko minút a umyte ho teplou vodou.

ZDROJ:weeklyhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>