Alzheimer- žiadny problém, keď začnete denne cvičiť tieto cvičenia, nikdy sa s ním nestretnete

Každý deň náš mozog spracováva obrovské množstvo informácií. Sústredí sa na každodenné aktivity, plní nové úlohy a niečomu sa aj priúča. Človek by si mal preto svoju pamäť a rýchlosť reakcii nervového systému udržiavať v dobrom stave.

Na to, aby všetky tieto procesy prebiehali s ľahkosťou, musíme svoje telo neustále učiť novým veciam.

Vedkyňa Tatiana Vladimirovna tvrdí, že toto cvičenie vykonávali už starovekí Gréci. V súčasnosti sa využíva aj pri výcviku skautov. Jeden z dôvodov, prečo by sme mu mali venovať pozornosť aj my, je technika, ktorá predstavuje silnú prevenciu proti Alzheimerovej chorobe.

Spomínaná choroba je forma demencie, ktorá postihuje mnoho starších ľudí – každý piaty človek na svete trpí týmto nepríjemným ochorením. Pripravili sme pre vás efektívnu metódu mozgovej rozcvičky podľa receptúry starých Grékov.

Cvičenie môžete vykonávať bez akejkoľvek prípravy. Ide o hru, nie o mučenie.

Večer, ešte skôr ako pôjdete spať, si spomeňte na všetko, čo sa stalo od chvíle, keď ste ráno vstali. Pre väčšie pohodlie je lepšie, ak si zatvoríte oči, no v žiadnom prípade nezaspite.

Pokúste sa rozpamätať na všetky detaily, napríklad – dala som si papuče, išla som do kúpeľne, vyčistila som si zuby, akú farbu má vaša kefka, čo ste si dali na raňajky a kam smerovali vaše kroky potom.

Toto cvičenie trénuje pamäť, všímavosť, uvedomenie si skutočností a neurónovú sieť.

Taktiež je skvelé, ak počúvate klasickú hudbu, zvuky prírody, etnické melódie a jazz. Počúvanie hudby považujú vedci za jeden z hlavných spôsobov, ako zlepšiť myslenie! Mali by ste si ju naordinovať každý deň a občas meniť repertoár.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>