Akonáhle mi zistili zväčšenú štítnu žľazu, okamžite som hľadala vhodný liek a konečne som ho našla

Štítna žľaza vyžaduje k správnemu fungovaniu jód.

Dnes chceme, aby ste prečítali jedinečný recept na liečbu a prevenciu porúch štítnej žľazy. Jedinečná obilnina založená na liečivých, osvedčených zložkách pomôže upraviť fungovanie štítnej žľazy a gastrointestinálneho traktu.

Liečivá kaša na štítnu žľazu

Príprava a aplikácia:

Budete potrebovať 100 g pohánky, zalejete pol litrom vody a varíte do mäkka, potom pridajte dezertnú lyžičku kurkumy a päťdesiat gramov sušenej morskej riasy, dôkladne sa všetko premieša.

Takúto kašu je možné denne konzumovať, na raňajky alebo na večeru.

Ak trpíte na zníženú funkciu štítnej žľazy, tieto potraviny a doplnky stravy by nemali chýbať vo vašom jedálničku.

 Vegánske zdroje jódu

 • Melasa
 • Morské riasy
 • Himalájska soľ
 • Biela fazuľa
 • Brusnice

Selén potrebuje telo, aby premieňalo T3 na T4. Bez dostatočného množstva selénu v potrave štítna žľaza trpí. Mäso a morské plody sú bohaté na selén, ale existujú vegánske možnosti.

Vegánske zdroje selénu

 • Para orechy
 • Shiitake huby alebo pečiarky
 • Hnedá fazuľa
 • Hnedá ryža
 • Semená (chia, slnečnica, sezam a ľan)
 • Brokolica
 • Kapusta
 • Špenát

Doplnky pre hypotyreózu

Vitamíny B

Vitamín B12 sa nachádza v každej bunke organizmu. Je potrebný pre bunkový metabolizmus a výrobu energie. Nedostatok B12 môže spôsobiť aj zhoršenie hypotyreózy. Aj keď väčšina ľudí v skutočnosti konzumuje dostatok vitamínu B12 v ich strave, nedostatok sa prejavuje kvôli neschopnosti absorbovať živiny v krvi.

Telo totiž nemôže správne vstrebať živiny v zle fungujúcom tráviacom systéme. Ak aj pečeň nefunguje správne, telo tento vitamín nedokáže využívať. Odporúča sa užívať B komplex s extra dávkou vitamínu B12.

Vitamín D

Istá štúdia ukázala, že hladiny vitamínu D boli u ľudí trpiacich na hypotyreózu výrazne nižšie v porovnaní s bežnou populáciou. Je nepravdepodobné, že hypotyreóza je primárne spôsobená nedostatkom vitamínu D, ale telo tento vitamín potrebuje pre uzdravenie.

Vitamín A

Vitamín A je potrebný pre imunitný systém, syntézu hormónov a produkciu T3. Bez dostatočného množstva vitamínu A hladiny hormónov štítnej žľazy rýchlo klesajú.

Bromelaín

Tento enzým sa nachádza v ananáse a pomáha znížiť zápal, ktorý súvisí s autoimunitnými ochoreniami.

Ashwagandha

Ashwagandha taktiež známa ako „Zimná čerešňa“ a „Indický ženšen“ má mnoho zdravotných výhod, vrátane schopnosti výrazne zlepšiť funkciu pečene. To môže pomôcť stabilizovať hladinu kortizolu a tak stimulovať syntézu hormónu T3 a T4.

Koreň sladkého drievka

Koreň sladkého drievka môže pomôcť štítnej žľaze a nadobličkám u ľudí, ktorí majú nízku hladinu kortizolu.

 

Selén

Selén je hlavným kofaktorom kľúčového enzýmu štítnej žľazy, thyroxine 5-deiodinase. Tento enzým premieňa T4 na T3 a môže pomôcť normalizovať rovnováhu hormónov štítnej žľazy.

Zinok

Nedostatok zinku inhibuje produkciu T3. Zinok tiež prispieva k imunomodulácii, čo môže znížiť hladinu protilátok štítnej žľazy. Navyše, rovnako ako selén, zinok tiež prispieva k aktivite enzýmu thyroxine 5-deiodinase.

Jód

Nedostatok jódu inhibuje prirodzenú detoxikáciu organizmu, vedie k rastu nádorových buniek a spôsobuje hypotyreózu. Štítna žľaza pohlcuje jód a pritom nahradí iné toxíny, ktoré sa nahromadili.

Je tiež dôležité, aby sa zabránilo nadmernému príjmu jódu u každého, kto trpí Hashimotovou chorobou alebo hypertyreózou. Akýkoľvek spotrebovaný jód by mal pochádzať iba z potravinových zdrojov.

ZDROJ:/healthharbor.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>