Ako zistíte koľko vody je potrebné denne vypiť? Budete prekvapení, ale dozviete sa to v kúpeľni!

Možno to neviete, ale voda je všetko, čo potrebujete, ak sa snažíte schudnúť. Naše telo sa skladá z takmer 70% vody, čo znamená, že skutočne potrebujeme veľa hydratácie. Počas celého dňa strácame vodu, takže ho musíme správne nahradiť.

Voda vám pomôže zvýšiť svoj metabolický proces, tak to bude rýchlejšie, ako spáliť kalórie, bude vaše telo čistiť odpad, a tiež pôsobí ako potláčať chuť do jedla. Keď konzumujeme rafinované potraviny, vrátane spracovaných olejov, konzervovaného tovaru, sýtených nápojov alebo kávy, naše telo sa stáva kyslým. Voda znižuje tieto hladiny kyselín. To nám pomáha odstrániť toxíny z nášho tela. Môžeme čeliť skutočným dôsledkom, ak budeme dehydratovaní: dostanete bolesti hlavy počas dňa a cítite sa unavený. Je veľmi dôležité, aby sme piali 8 až 10 pohárov denne, aby sme sa udržali v hydratácii a tiež stimulovali proces znižovania hmotnosti.

Tu uvádzame niekoľko tipov, ako piť viac vody:

Uistite sa, že máte vždy fľašu vody pri sebe! Vypite ju počas dňa. Pohár vody pred každým jedlom môže znížiť chuť do jedla. Tento pocit plnosti vám pomôže jesť menej, takže sa odporúča konzumovať menej kalórií, aby ste mohli zlepšiť výsledky chudnutia. Podľa niektorých štúdií o starších osobách môže pitná voda pred každým jedlom zvýšiť proces straty hmotnosti o 2 kg počas 12-týždňového obdobia. Iná štúdia, ktorá zahŕňala ľudí s nadváhou a obezitou, ktorí pili vodu pred každým jedlom, ukázali, že dokázali stratiť o 44% väčšiu váhu v porovnaní so skupinou, ktorá nepila viac vody.

Zvýšite svoj metabolizmus pitím ľadovej vody. Potom vaše telo potrebuje viac tvrdo pracovať na ohrev vody, súčasne spaľuje viac kalórií a pomáha vám schudnúť. Ľadová voda je tiež viac osviežujúca ako voda, ktorá sa skladuje pri izbovej teplote.

Môžete použiť niektoré prísady vo vode, napríklad citróny alebo limetky. Nakrájajte na plátky a vložte ich do fľaše. Môžete tiež dať do nej uhorkové plátky, pretože táto úžasná zelenina obsahuje 96% vody a minerálnej rovnováhy.

Môžete tiež pridať ďalšiu zeleninu, o ktorej je známe, že hydratuje vaše telo. Ak sa vám napriek tomu nepáči pitná voda, vyberte si na celý deň čaj s vlastným vkusom a nápojom!

Ako zistíte, či pijete dostatok vody?

Pravidlo číslo 1: po tom, čo odídete s kúpeľne, skontrolujte toaletu! Váš moč ukáže, či ste dobre hydratovaný alebo nie. Mal by byť jasný alebo veľmi svetložltý, ak ste správne navlhčený. Ak je váš moč vždy tmavší, musíte piť oveľa viac vody, ako ste zvykli, najmä ak chcete schudnúť!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>