Ako zabiť baktérie v ústach alebo nepríjemný dych? S týmito inštrukciami sa za svoj dych nikdy hambiť nebudete

Baktérie v ústach a zvyšky jedla, ktoré môžu uviaznuť medzi zubami, sú zodpovedné za nepríjemný dych. Podľa rôznych odhadov až 45% ľudí na svete trpí problémami spojenými so zlým dychom. Zabíja naše sebavedomie a cítime sa seba-vedomí pred situáciami alebo v blízkosti osobného rozhovoru. Dnes vám povieme, ako s týmto problémom bojovať!

Pite vodu

Stojí za to piť každý deň 2 litre vody, a to nielen pre zdravie, ale aj starať sa o vôňu našich úst. Keď nám chýba voda, slinenie tiež klesá a ústa sa stávajú menej vlhkými. To sú dobré podmienky pre rozvoj baktérií, ktoré normálne zabíjajú aj sliny. Preto pitie príliš malého množstva vody ovplyvňuje aj čerstvosť nášho dychu.

Nezabudnite vyčistiť jazyk

Venujete tiež pozornosť jazyku pri čistení zubov? Na zadnej strane zubnej kefky je obyčajne špeciálna gumová podložka, ktorá nám pomáha odstrániť nájazd z jazyka, v ktorom sa baktérie vyvíjajú. Tiež spôsobujú, že náš dych je zastaraný. Preto si čistite zuby, pamätajte na jazyk!

Môžete tiež kúpiť špeciálne škrabky v obchodoch, ktoré sa používajú len na čistenie jazyka. Tento produkt zaisťuje správnu ústnu hygienu a umožňuje rýchle a bezproblémové čistenie jazyka. Táto škrabka však z času na čas stojí za dezinfekciu oxidovanou vodou a samozrejme ju čistí každý deň po použití.

Kartáčujte si zuby dvakrát denne

Kartáčujte si zuby aspoň dvakrát denne po dobu dvoch minút. Je tiež dobré používať niť alebo ústnu vodu počas dňa. Nezabudnite si čistiť zuby pol hodiny po jedle.

Jedzte potraviny, ktoré osviežujú dych

Keď nemôžete čistiť zuby alebo opláchnuť ústa, môžete to dosiahnuť prírodnými produktami, ktoré osviežujú dych. Tu sú niektoré z nich:

  1. jablká
  2. zelený čaj
  3. klinček
  4. listy mäty
  5. semená fenyklu
  6. kardamon
  7. jedlá sóda
  8. čaj s listami pískavice

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>