Ako si vyrobiť prírodný domáci umývací prostriedok na ruky, ktorý neobsahuje žiadnu chémiu

Nie som fanúšikom komerčných umývacích prostriedkov na ruky. To môže znieť čudne, ale nepoužívam antibakteriálne mydlo alebo silné čistiace prostriedky doma, pretože som skutočne presvedčený, že mať okolo seba malú baktériu je dobrá vec.

Som rada, že som začal vyrábať svoje výrobky osobnej starostlivosti pred niekoľkými rokmi, najmä od roku 2016, keď FDA rozhodol, že výrobcovia by mali prestať používať triclosan, bežnú zložku antibakteriálnych mydiel a dezinfekčných prostriedkov v tej dobe kvôli svojej schopnosti narušiť hormóny a príspevok k nárastu rezistentných kmeňov baktérií.

 

Majte pred baktériami malý rešpekt!

Mojou stratégiou, pokiaľ ide o udržanie škaredých baktérií v zátoke, je zabezpečiť, aby imunitné systémy mojich detí boli silné tým, že im poskytnú skutočnú stravu s množstvom fermentovaných zeleniny a nápojov (dobré baktérie) a obmedzením cukru. Uprednostňujeme aj dobrú staromódnu hru vonku, kde môžu získať vitamín D zo slnka a zdravých baktérií z mikrobiómu pôdy .

Používam ručné mydlo alebo domáce napenené ručné mydlo pre všetky naše potreby na umývanie rúk a my sme to urobili počas inej chrípkovej sezóny bez prípadov chrípky. Náhoda? Možno, ale nevidím potrebu používať drsné chemikálie na sanitáciu môjho domu denne.

Výhody prírodného dezinfekčného prostriedku na ruky (s éterickými olejmi)

Nepoužívame ani náš prírodný dezinfekčný prostriedok na ruky veľmi často a zvolíme jednoduché umývanie rúk vždy, keď je to možné. Mám malú fľašku domáceho dezinfekčného prostriedku na umývadle, aby som zabezpečil bezpečnosť po manipulácii s mäsom alebo pri zmene plienky atď.

Okrem zápachu, komerčné dezinfekčné prostriedky často obsahujú suchý alkohol, ktorý je pre deti stále príliš silný. Pekná vec, že ​​môžem robiť svoje vlastné, je, že môžem vytvoriť jemnejšiu verziu pre použitie okolo detí a silnejšiu na použitie v miestnosti ako verejná toaleta.

Namiesto triclosanu alebo iných antibakteriálnych látok používam éterické oleje, ktoré prirodzene inhibujú baktérie, pričom dávajú pozor na výber tých, ktoré sú pre deti bezpečné .

Tu sú moje Go-to ručné dezinfekčné recepty:

Gentle Hand Sanitizer Recipe (Bezpečné pre deti)

Tento bylinný dezinfekčný gél na ruky nevysuší pokožku a je skutočne výživný kvôli aloe vera. Je tiež tak jednoduché, že vaše deti vám môžu pomôcť.

prísady

  • 1/4 šálky aloe vera gél, používam organický
  • 20kvapikek éterického oleja

Inštrukcie

  1. Zmiešajte všetky zložky a uložte ich do dávkovača.
  2. Použite podľa potreby na prirodzené odstránenie baktérií z rúk.

Silnejší dezinfekčný prostriedok na ruky

Pre silnejší dezinfekčný prostriedok na ruky, ktorý funguje ako komerčné verzie (bez triklosanu), skúste tento recept. Ak pracujete v nemocnici, môže to byť dobrý pre vaše osobné použitie. Nepoužíval by som tento recept na deti!

prísady:

Inštrukcie:

  1. Ak chcete urobiť, zmiešajte gél z aloe vera, voliteľný glycerín a trenie alkoholu v malej miske.
  2. Pridajte škoricový esenciálny olej a olej z čajovníka spolu s kvapkou alebo dvoma inými olejmi, ktoré chcete pridať na vôňu. Lemongrass, pomaranč, levanduľa a mäta pieporná sú dobrým výberom.
  3. Dobre premiešajte a pridajte destilovanú vodu (alebo koloidné / iónové striebro), aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu.
  4. Vložte do dávkovacej nádoby.
  5. Používajte rovnako ako iný typ ručného dezinfekčného prostriedku.

ZDROJ:wellnessmama.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>