Ako sa zbaviť nebezpečných nánosov v cievach? Tu sú tie najlepšie recepty

S vekom, mnohí ľudia začnú zažiť nepríjemný pocit, keď ich prsty sú v noci necitlivé. Tieto príznaky často indikujú vývoj aterosklerózy krvných ciev.

Ateroskleróza je jedným z najzávažnejších srdcových ochorení, keď steny krvných ciev zosilňujú a na miestach poškodenia krvných ciev sa tvoria cholesterolové usadeniny, ktoré narúšajú normálny prietok krvi.

Ateroskleróza môže vyvolať angínu, infarkt myokardu, mŕtvicu. Aby ste tomu zabránili v budúcnosti, mali by ste sa teraz postarať o plavidlá. Pripravili sme tie najlepšie recepty na čistenie ciev doma.

Čistenie ciev domácimi prostriedkami

Bez ohľadu na to, ako si vyberiete, je veľmi dôležité dodržiavať diétu a vyhnúť sa zneužívaniu produktov obsahujúcich veľké množstvo cholesterolu.

Pamätajte si, že samoliečba môže byť katastrofálna. Začatie čistenia krvných ciev domácimi liekmi konzultujte s odborníkom.

Ľanové želé Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v ľanových semenách normalizujú krvný tlak, zabraňujú strate pružnosti tepien a znižujú ukladanie cholesterolu na stenách tepien o takmer 75%.

Na prípravu nástroja potrebujete tri šálky ľanových semien a liter vody. Vo večerných hodinách naplňte semená vodou, priveďte do varu a varte po dobu 2 hodín vo vodnom kúpeli.

Ráno po infúziu preceďte a nalejte do sklenenej nádoby s viečkom. Malo by to byť asi 850 ml kishetepodobnoy kvapaliny. Má sa vypiť do 5 dní: 1/3 šálky na lačný žalúdok ráno a večer pred jedlom.

Vlašské orechy a olivy

Na prípravu prípravkov vezmite 1,5 kilogramu mladých vlašských orechov a 0,5 kg olív. Prejdite cez mlynček na mäso a denne používajte lyžicu. Skladujte v chladničke. Priebeh liečby trvá približne dva mesiace.

Citrónová cesnaková tinktúra

Citróny sú veľkým antioxidantom, ktorý chráni cievy. V cesnaku sú zlúčeniny síry, ktoré inhibujú rozvoj aterosklerózy. Jedzte 3-5 klinčekov cesnaku každý deň, to je dobré pre krvné cievy. Lemon-cesnak medicína pomôže zmierniť zápal, priniesť tlak späť do normálu. Rozdrvte 10 strúčikov cesnaku a 1 citrón, premiešajte s pol pohárom prevarenej vody. Nechajte ho stáť 3 dni. Použite lyžicu 1-2 krát denne po dobu jedného mesiaca. Držať na chladnom a tmavom mieste.

Med a škorica

Ak chcete pripraviť liek, budete potrebovať pol litra prevarenej teplej vody, 2 – 3 polievkové lyžice domáceho kvetového medu, 25 g škorice. Všetko premiešajte a odložte do sklenenj nádoby. Užívať po dobu 1 mesiaca ráno a večer pol šálky.

Preventívne opatrenia na posilnenie ciev

Aké potraviny vstúpiť do stravy

Surové semená a orechy, jedlá z pečene, fazule a ryby sú bohaté na vitamíny E a A, rovnako ako selén. Tieto látky zlepšujú elasticitu krvných ciev. Ich krehkosť zabraňuje omega-3 a omega-6 mastným kyselinám, ktoré stále prispievajú k eliminácii toxínov z tela. Väčšina týchto kyselín v morských rybách.

Tieto produkty treba vysadiť, patira medzi ne klobásy priemyselne hotovej omáčky, cukrovinky, sladké potraviny vedie k zápalu v cievach, zvyšuje ich krehkosť a telo je nútené ich opraviť.

Fyzická aktivita

Cvičenie spaľuje tuk a znižuje cholesterol reguláciou metabolizmu telesného tuku. Vycvičené srdce sa opotrebováva oveľa pomalšie a je schopné pumpovať viac krvi. Potom dobre pracujú: ich steny sú pružnejšie a odolnejšie. To významne znižuje riziko vzniku cholesterolových usadenín.

Tushari Jalayat, lekár s dlhoročnou praxou, zodpovedne vyhlasuje: „Ak máte vyše 30 rokov, čistenie nádob je záležitosťou prežitia!“ Koniec koncov, každý rok milióny ľudí zomierajú na kardiovaskulárne ochorenia spôsobené aterosklerózou a tichým vrahom – cholesterolom.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>