Ako sa zbaviť mravcov v dome? 7 mimoriadne účinných domácich spôsobov

Zdá sa, že mravce sú neškodné, ale ich prítomnosť doma môže spôsobiť, že život každého domáceho človeka bude nepríjemný. Avšak skôr, ako sa dostaneme k silným insekticídom, stojí za to vyskúšať domáce spôsoby, ktoré vyženú tieto tvory z nášho domova.

Druhy mravcov

Každá prítomnosť mravcov je výsledkom jediného – náš domov je miestom, kde nájdu ľahko jedlo. Ich prítomnosť je zvyčajne dokonca užitočná, ale mravce sa môžu rozmnožovať závratným tempom, pričom príliš veľa z nich. Aké typy sa môžeme stretnúť v našom dome?

Ako sa zbaviť mravcov? Spoznajte domáce spôsoby

1) Miesta, kde sa nachádzajú hniezda a trasa pokrytá mravcami, namažte alebo sprej s citrónovou šťavou – môžete tiež použiť škoricu, drevené uhlie, terpentín alebo fermentovanú citrónovú kôru.

2) Dôkladne rozotrite vazelínu na mieste, kde sa vyskytujú.

3) Mravce tiež neznášajú korenie, prášok do pečiva alebo soľ.

4) Očistite mravce vodou s mydlom na riad (3: 1).

5) Octom pokropte dokonale miesta, kde sú mravce.

6) Na trase a mieste, kde sa mravce vyskytujú, posypte čerstvými bylinkami (levanduľa, mäta, majoránka, listy paradajok alebo tyran).

7) Varené žlté vajcia zmiešame s boraxom a pripravenú zmes posypeme na cestu mravca.

Tiež nezabudnite systematicky čistiť svoj byt od zvyškov potravín, aby sa mravce nevrátili. Potraviny vložte do špeciálnych nádob alebo do chladničky.

Domáce spôsoby povzbudzujú mravce, aby našli iné miesto pre seba

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>