Ako sa vyhnúť chorobám a posilniť imunitu. 5 vecí, ktoré môžete začať robiť hneď

Na jeseň sa ochladí a začne chladná sezóna. Preto je dobré zabrániť im a podniknúť nejaké kroky, aby sme zvýšili našu odolnosť. Dnes vám povieme päť vecí, ktoré musíte začať robiť, aby váš odpor fungoval správne!

1. Fyzická činnosť

Dokonca si neuvedomujete, ako hýbanie výrazne ovplyvňuje našu imunitu. Keď sa ochladí, nechceme ísť na prechádzky ani športovať. Je to zlé. Vďaka tomu budeme posilnení a aktivita bude robiť náš odpor neustále na vysokej úrovni. Preto sa snažte chodiť čo najviac, a to aj v zime.

2. Správna strava

Na jeseň a v zime potrebujeme ešte viac vitamínov a minerálov obsiahnutých v zdravých potravinárskych výrobkoch. Preto sa pokúste jesť viac ovocia a zeleniny. Pretože nedostatok vitamínu D oslabuje imunitu. V lete ho máme veľa zo slnka. V zime a na jeseň sme sa obliekame na cibuľu a neochotne odkrývajú časti tela. Slnko funguje aj inak, a preto prežívame tento vitamín. V zime a na jeseň ju môžeme získať z rybieho tuku, rýb, vajec alebo húb.

3. Nemrznite!

Najmä na jeseň je ľahké obliecť sa príliš ľahko. Chladenie tela uľahčuje rast vírusov. To je dôvod, prečo stojí za to obliecť sa podľa počasia a aby ste neprechladli.

4. Zabráňte kontaktu s pacientmi

Čím väčší kontakt s chorými, tým väčšie riziko ochorenia. Preto nedávajte imunitný systém testovať ho a vyhnite sa chorobám. Ak je niekto chorý v práci, dajte im vedieť, že by mali zostať doma. Skutočnosť, že táto osoba príde do práce, nebude spoločnosť zachráňovať a prostredníctvom neho môžete byť chorý a ublížiť si. Preto, keď ste chorý, je lepšie zostať doma.

5. Starajte sa o správnu vlhkosť vo vašej domácnosti

Začali sme vykurovať naše domovy a to spôsobuje, že v nich je suchý vzduch. Spôsobuje suchosť a podráždenie sliznice a sme zbavený vlhkého prírodného prostredia. Stačí dať na radiátor vlhký uterák, suchosť v byte to zmierni.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>