Ako rozlíšiť zdravý cesnak od čínskeho? Naučte sa všímať si tieto detaily

Zatiaľ čo vy si kupujete cesnak s cieľom podporiť svoje zdravie, nakoniec vám môže preukázať opačnú službu!

Až viac ako 80 % cesnaku, ktorý nájdeme v bežných obchodoch pochádza z Číny. Preto pravdepodobnosť, že strúčiky, ktoré konzumujeme, pochádzajú z tejto oblasti je veľmi vysoká. Čína je totiž najväčším vývozcom tejto rastliny na svete. Bohužiaľ, Číňania v snahe vyprodukovať čo najviac tejto plodiny a zároveň ušetriť, používajú rôzne pesticídy, ktoré sú zakázané. 

Metylbromid môže ohroziť naše zdravie, pričom riziko sa zvyšuje každou ďalšou expozíciou! Môže spôsobiť poškodenie centrálneho nervového systému a dýchacieho systému. Dokonca je vraj 60-krát škodlivejší ako chlór! Aby toho nebolo málo, s touto chemickou látkou sa spája aj smrť.

Čo si treba všímať pri jeho kúpe?

Chemické látky v cesnaku môžu byť na úkor tej užitočnej, vďaka ktorej je cesnak liečivý, teda alicínu. Je škoda prísť o látku, ktorá je zodpovedná za množstvo zdravotných výhod!  Ak chcete mať doma cesnak s liečivými účinkami, všímajte si pri jeho kúpe určité detaily. Nezabúdajte sledovať krajinu pôvodu na etikete. Čínsky cesnak taktiež rozoznáte od domáceho podľa toho, že nemá korene a stonky, je ľahší a menej guľatý a hlavne je bielený.

Aj keď najlepšie je vypestovať si cesnak vo vlastnej záhrade, zdravie si zabezpečíte tiež jeho kúpou u domáceho producenta.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>