AKO ODSTRÁNIŤ TUK Z KOLIEN: 7 NAJLEPŠÍCH CVIČENÍ A PRAVIDLÁ MASÁŽE

Tuk sa u každého človeka ukladá na rôznych miestach: na bruchu a zadku, na stehnách alebo na celom tele. Nie je až také zriedkavé stretnúť celkom štíhle ženy starajúce sa o seba s plnými lýtkami a „problémovými“ kolenami.

Väčšina spravodlivého pohlavia je presvedčená, že takúto postavu im dáva príroda, a že je nemožné tu niečo meniť. Našťastie to tak nie je. Ukážeme vám, ako odstrániť tuk z kolien. Ako bonus nájdete v článku vyhradené cvičebné video.

Ako schudnúť kolenný tuk cvičením

1. Začnime s pravidelnými drepmi. Nohy položte na šírku ramien. Drepujte tak, aby uhol kolena pri drepe bol 90 stupňov. Opakujte toľkokrát, koľkokrát je to možné. Nie je to také ľahké, takže 5-7 krát si už zaslúži pochvalu. Toto cvičenie je najužitočnejšie pre tých, ktorí chcú stratiť tuk nad kolenami. Ak po úprave začnete robiť drepy na jednej nohe, potom sa efekt cvikov (silné a krásne horné kolená) dostaví oveľa rýchlejšie.

2. Na ďalšie cvičenie si sadnite na zem s nohami vystretými dopredu. Mali by ste ohnúť jednu nohu a ťahať ju k sebe. A druhá noha musí byť zdvihnutá a spustená. Z dlhodobého hľadiska je vhodné cvičenie komplikovať pomocou závažia pre nohy. Cvičenie je možné vykonávať aj v stoji alebo v sede na stoličke. Musíte tiež opakovať, ako môžete – kým nie ste veľmi unavení, ale až dovtedy, kým sa neobjavia bolestivé pocity.

3. Upozorňujeme, že beh je skvelý spôsob, ako sa zbaviť prebytočného tuku na nohách v blízkosti kolien. Postačuje beh na mieste 10 – 15 minút.

4. Program, ktorý by vám mal pomôcť zabudnúť na tuk na kolenách, musí obsahovať švihadlo. Veľmi účinný prostriedok nápravy.

5. Ďalším skvelým a jednoduchým cvičením, ktoré pomôže odstrániť tuk nad kolenami, na vnútornej strane kolena a po bokoch a spodnej časti, je lezenie po schodoch alebo cvičenie na stepperi v posilňovni. Spustenie trvá 5-7 minút.

6. Ležať na boku, musíte ohnúť hornú časť nohy a dať pred spodnú. A dolná časť nohy musí byť zdvihnutá a spustená. Môžete použiť váhovú látku. Tento cvik je najefektívnejší, ak chcete odstrániť tuk z bokov kolien. Počet opakovaní – podľa vášho uváženia – do užitočnej únavy. Nezabudnite opakovať všetko na druhej strane. Urobte 2-3 sady z každej strany.

7. Výpady na nohy (dopredu a do strán) sú známym cvikom a všestranným liekom na všetky problémy s nohami. Tiež toľkokrát, koľkokrát je to možné, 2-3 prístupy.

Triedy, ktoré zahŕňajú všetky vyššie uvedené cviky, sa dajú robiť každý deň aj každý druhý deň. Začnite druhou možnosťou, aby ste „nevyhoreli“. Okrem krásnych kolien získate ďalší bonus – nohy ako celok sa pretvoria a spevnia, rovnako ako zadok.

Video nižšie ukazuje video cvičenie na zbavenie sa tuku v oblasti kolena z Ekateriny Cvičenie je dosť tvrdé, ale veľmi efektívne a trvá asi 25 minút (na videu jeden prístup (celkovo sú ich tri) + vopred si určite urobte niekoľko „prebúdzacích“ naťahovacích cvičení) …

Masážou sa zbavíte tuku na kolenách

Všade, kde potrebujete odstrániť tuk – na boku kolien, zvnútra, pod nimi alebo nad kolenami – je špeciálna masáž vynikajúcim a veľmi účinným prostriedkom na odstránenie vášho problému.

Ak potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na špecialistu, ktorý pre vás uskutoční kurz lymfodrenáže a zameria sa na vaše nohy. Alebo môžete postup vykonať sami, ale v týchto prípadoch bude potrebných na dosiahnutie požadovaného výsledku viac času.

Na začiatok ležte na chrbte, zdvihnite rovné nohy hore a minútu alebo dve nimi nimi zatraste. Teraz si sadnite a začnite masáž. Masírujte problémové oblasti prstami. Prstami a ľahko päsťami klepnite na miesto, kde sa nahromadil prebytočný tuk. Striedajte svoje pohyby. Je veľmi dôležité dávať pozor na umiestnenie lymfatických uzlín, veľmi jemne pôsobiť na oblasť pod kolenami. Na odstránenie tuku z kolien môžete použiť sprchu s masážnymi tryskami s rôznou intenzitou.content_koleni3_1__econet_ru

Na masáž je vhodný akýkoľvek krém s prídavkom éterických olejov na celulitídu a tón pleti (mandarínka, citrón, pomaranč, grapefruit, pelargónie, mrkvové semiačka, borievka, levanduľa), ako aj špeciálne masážne rukavice s rebrovaným alebo pupienkovým povrchom. Palčáky dobre stimulujú krvný obeh a rýchlo sa zbavia tukov a celulitídy.

Bude to pre vás zaujímavé:

Ak pravidelne cvičíte a masírujete (ideálne každý deň – ráno a večer a v deň vyučovania pol hodiny po cvičení), potom vaše nohy veľmi rýchlo skrásnu a štíhle.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>