Ako očistiť kurča od hormónov a antibiotík? Objavte 3 domáce spôsoby

Chov kurčiat sa líši od typu ich miesta určenia. Chovatelia, ktorí chovajú kurčatá na mäso, chcú, aby zvieratá boli veľké a zdravé. Preto sa rastové hormóny používajú veľmi často a v prípade chorôb – antibiotiká, ktoré zostávajú v mäse natrvalo.

Antibiotiká a rastové hormóny

Kuracie mäso sa používa v mnohých jedlách a zakaždým dodáva jedinečnú chuť. Chceme, aby bolo mäso chutné a veľa z neho za malú cenu. Bohužiaľ, ale s cenou je spojená aj kvalita. Toto lacnejšie mäso pochádza z kurčiat, ktoré neboli chované v najlepších podmienkach, a ich mäso môže byť plné antibiotík a rastových hormónov, ktoré poškodzujú ľudské zdravie.

Ako môžeme obmedziť spotrebu týchto látok?

Objavte 3 spôsoby, ktoré môžete použiť vo vašej kuchyni

Varenie

Úlohou tejto metódy je pripraviť druhý vývar. Ihneď po 10 minútach prípravy prvého ho vylejte a opláchnite mäso pod tečúcou vodou. Potom vložte mäso do hrnca a pripravte druhý vývar, ktorý môžeme bezpečne použiť na ďalšiu prípravu jedla. Takto pripravený vývar nielenže čistí kurča od všetkých škodlivých látok a baktérií, ale je tiež výrazne odtučnený.

Vaňa v minerálnej vode

Všetko, čo musíme urobiť, je dať kura do misky a naliať ju minerálnou vodou. Potom počkajte tri hodiny a opláchnite mäso pod tečúcou vodou. Týmto spôsobom bude kurča mäkšie a môžeme ho s istotou použiť na prípravu plánovaného jedla.

Marináda

Pre túto metódu budeme potrebovať:

  • 2 polievkové lyžice soli
  • ¼ citrónová šťava
  • 1l vody (na 300g kurča)

príprava:

Na začiatku kombinujte všetky ingrediencie a nalejte na kurča. Pripravené mäso vložte do chladničky na 2 hodiny a počkajte. Potom vylejeme marinádu a mäso opláchneme čistou vodou, aby sme ho úplne vyčistili od zvyškov soli a šťavy.

Stojí za to vyskúšať a nájsť najlepší spôsob, ako si môžete s istotou pridať mäso do akéhokoľvek jedla bez obáv z nežiaducich antibiotík a hormónov.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>