Ako chrániť svoje dieťa pred alergiami? Existuje veľa spôsobov, ktoré nám môžu v tomto pomôcť

V súčasnosti je alergický problém postihnutý čoraz väčším počtom ľudí. Podľa prieskumu Svetovej zdravotníckej organizácie musí bojovať s touto chorobou až 40% ľudí na celom svete.

Tomu sa dá zabrániť

Mnoho ľudí je presvedčených, že sa nedokážu vyrovnať s alergiami a my ich v žiadnom prípade nedokážeme chrániť pred výskytom. Toto je však chyba. Existuje veľa spôsobov, ktoré nám môžu v tomto pomôcť! Je však vhodné ich používať od útleho veku vášho dieťaťa. Čo by ste mali robiť?

Vlhkosť

Prítomnosť vlhkosti v domácnosti je začiatkom húb a plesní, ktoré potom ovplyvňujú dozrievanie a vývoj tela dieťaťa. Výsledkom môže byť alergia na kožu alebo dýchacie cesty . Je dobré systematicky vetrať miestnosť alebo zásoby na zariadení, ktoré reguluje vlhkosť.

Čistenie

Je veľmi dôležité povzbudzovať vaše dieťa, aby systematicky čistilo byt. Pomáha to nielen rozvíjať disciplínu, ale vďaka tomu sa zbavíme hlavných faktorov, ktoré spôsobujú alergie. Zahŕňajú okrem iného prach. Je preto potrebné zhromaždiť celú rodinu raz za týždeň a postarať sa o poriadok doma.

Zviera

Existuje dojem, že čím menšie je dieťa, tým je väčšia pravdepodobnosť alergie, keď je doma zviera. Výskum to však odporuje a ukazuje, že dieťa, ktoré bolo od prvých dní v kontakte so zvieratami, má len 30% šancu na vznik alergie. Je ovplyvnená lepšou prácou imunitného systému, ktorý, keď je prítomný u zvieraťa, podlieha riadnej stimulácii.

Materské mlieko

Matky sa čoraz viac rozhodujú rýchlo prestať dojčiť. Materské mlieko má však mnoho hodnôt, ktoré dokonale ovplyvňujú vývoj imunitného systému dieťaťa. V dôsledku toho sa tiež znižuje riziko alergií.

Zábava v prírode

Štúdie ukazujú, že u detí vychovávaných na vidieku je menej pravdepodobné, že sa u nich vyvinú alergie. Je to kvôli vysokému kontaktu s prírodou. Áno, v prírode je veľa baktérií, ale toto nie je jediná vec, s ktorou sa batoľa dostane do styku. Dieťa potrebuje kontakt s prírodou, a vďaka tomu sa jeho telo lepšie prispôsobuje a vyvíja, a tak imunitný systém rozhodne posilňuje.

Cigaretový dym

Fajčenie v spoločnosti detí nie je prostredím vnímané len preto, že to vyzerá zle. Cigaretový dym výrazne znižuje imunitu dieťaťa a negatívne ovplyvňuje jeho telo. U detí, ktoré neustále fajčia, je väčšia pravdepodobnosť alergie.

Vďaka týmto niekoľkým jednoduchým pravidlám dokážeme našim deťom zachrániť nepríjemný zážitok.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>