Aké sú výhody teplej vody a 3 spôsoby, ako ju treba piť ráno

Väčšina z nás začne ráno s šálkou čerstvej horúcej kávy alebo čaju. Keď pijeme vodu, máme tendenciu uprednostňovať studenú, ale podľa Ayurvédskej medicíny je lepšie to urobiť teplou vodou. Pravidelné užívanie veľmi teplej vody, najmä ráno, môže liečiť naše telo, poskytnúť trávenie energie a znížiť metabolický odpad, ktorý by mohol byť nahromadený v našom imunitnom systéme.

Voda je jednou z najlepších výhod, ktoré môžete urobiť pre svoje telo. Má úžasné zdravotné výhody, ako sú silné obličky, viac energie, lepšia nálada a nižší cholesterol. Teplá voda pridáva iba k dlhému zoznamu dôvodov, prečo by voda mala byť základom vo vašej strave s niekoľkými exkluzívnymi reliéfmi. Nikto nemôže tvrdiť, že teplá voda nie je chutná. Ale niekoľko sekúnd vzácnosti výrazne prevažuje nad výhodami.

„Lekári odporúčajú piť teplú vodu ráno, zvyčajne s koliečkom citrónu bohatého na polyfenoly alebo s čajom, ktorý znižuje aktivitu voľných radikálov v tele,“ hovorí Stella Metsovas.

Spotreba teplej vody zvyšuje tvrdnutie čriev, čo optimalizuje elimináciu. Na rozdiel od horúcej vody spracovávaná studená voda neobsahuje mnohé dôležité minerály, ktoré by pri konzumácii jedla mohli byť veľmi nepriaznivé pre tráviaci trakt. Pre pijanov studenej vody Metsovas odporúča, aby sa zdržilo pitia 20 minút pred jedlom, aj keď zdrojom je prírodná pramenitá voda.

 Výhody teplej vody

Lepšie trávenie

Teplá voda stimuluje trávenie. Telo nepoužíva toľko energie na to, aby rozložilo jedlo, ktoré spotrebuje, čo veľmi ľahko trápi a prechádza cez čreva bez problémov. Pitie studenej vody pri jedle má opačný účinok. To je ďalší dôvod, prečo reštaurácie ponúkajú kávu alebo čaj na konci jedla.

Detoxikuje

Teplá voda pomáha telu eliminovať toxíny pri potení a močení. Teplota tela sa bude zvyšovať pri konzumácii horúceho nápoja, ktorý vás bude potu a eliminovať toxíny.

Zlepšuje krvný obeh

Pite teplú alebo horúcu vodu premýva toxíny, vrátane tukových usadenín, ktoré cirkulujú vo vašom tele, čo zlepšuje krvný obeh. Svaly tiež uvoľňujú a pomáhajú zlepšovať prietok krvi. Tiež, rovnako ako pri kúpe teplej vody, vaše tepny a žily sa rozširujú, čo poskytuje väčší priestor pre tok krvi.

Pomoc s bolesťou

Počuli ste už niekedy o ženách s menštruačnými kŕčmi, ktoré používajú horúci balík na brucho na upokojenie bolesti? Funguje to ako amulet, nie len tam, ale v akejkoľvek opuchnutej alebo bolestivej oblasti. Teplá voda uvoľňuje svaly a zmierňuje bolesť. Aj horúca voda pomáha pri bolestiach hlavy a iných bolestiach tela.

Pomôže schudnúť

Okamžitý účinok n. ° 1 je hydratácia, ktorá vám pomôže zbaviť sa ďalších kilogramov, pretože sa cítite plnšie dlhšie, čo vedie k nižšiemu príjmu. Okrem toho teplá voda zvyšuje telesnú teplotu, čo zasa zvyšuje vašu rýchlosť metabolizmu, čo znamená, že v kľude spaľujete viac kalórií. Jedna štúdia ukázala, že pitie horúcej vody pomohlo ľuďom schudnúť bez toho, aby museli dodržiavať špeciálnu diétu alebo cvičebný program.

Odkladá starnutie

Ak hľadáte voľný produkt proti starnutiu. Ako vaše telo detoxikuje, vaša pokožka sa môže zotaviť rýchlejšie po kontakte s baktériami a ďalšími voľnými radikálmi. Bunky sa opravia rýchlejšie, čo znamená, že vaša pokožka svieti. Je znova elastická, čo výrazne znižuje riziko vrások. Teplá voda tiež pomáha proti akné tým, že uvoľní póry.

Zmierňuje zápchu

Zápcha je bežným výsledkom dehydratácie. Voda je to, čo spôsobuje, že jedlo sa pohybuje nadol cez vaše črevo. Ak je telo dehydrované, hrubé črevo absorbuje toľko vody, koľko môže z potravy, ktorú jete, čo spôsobí, že sa ťažko pohybuje, čo spôsobuje bolesť a zápchu. Teplá voda rozdrví potravu rýchlejšie a zmierňuje bolesť rýchlejšie. Teplá voda je navyše upokojujúca na črevá.

Očistí pokožku

Horúca voda otvára póry a odstraňuje toxíny v koži. Zvlhčuje ju, takže je nejakým prírodným hydratačným prostriedkom. Menej škodlivé baktérie v tele a na pokožke znamenajú nižšie riziko kožných infekcií a iných stavov, ako je akné.

Zlepší vlasy

Horúca voda aktivuje nervy v koreňoch vlasov, čím je jemná a lesklá. Pravidelná aktivita koreňov pomáha rastu vlasov rýchlejšie. Dehydratácia je jedným z hlavných dôvodov pre suché vlasy. Každé vlasy sa skladajú z 1/4 vody a keď nepijete dostatočne, spôsobuje oslabenie vlasov.

Žiadne lupiny

Logika je neporaziteľná: teplá voda udržuje pokožku hlavy hydratovanú, čím zabraňuje tvorbe lupín, ktoré sú vo vlasoch malé kúsky mŕtvej kože.
Ak hľadáte voľný produkt proti starnutiu, nepokračujte ďalej ako umývadlo vo vašej kuchyni. Ako vaše telo detoxikuje, vaša pokožka sa môže zotaviť rýchlejšie po kontakte s baktériami a ďalšími voľnými radikálmi. Bunky sa opravia rýchlejšie, čo znamená, že vaša pokožka svieti. Je znova elastická, čo výrazne znižuje riziko vrások. Teplá voda tiež pomáha proti akné tým, že uvoľní póry.

Znižuje riziko infekcií

Pravdepodobne ste počuli o vriacej vode pri pešej turistike. Je to spôsobené tým, že proces zabíja baktérie a škodlivé mikróby vo vode, čo môže po vašom pití poškodiť vaše telo. Znížením expozície príležitostnými infekciami je horúca voda vyššia ako teplota v miestnosti alebo studená voda.

Zlepšuje metabolizmus

Pitie 2 šálok vody zvýši vašu metabolickú rýchlosť o približne 30 percent až na 40 minút, podľa štúdie. Zahŕňa to teplú vodu, ktorá zvyšuje teplotu vášho tela, čo vedie k rýchlejšiemu metabolizmu. Majte na pamäti, že rozdiel nie je obrovský: váš metabolizmus je ovplyvnený hlavne hmotnosťou, vekom a genetikou.

Zmierňuje bolesť hrdla

Toto je perfektný prírodný prostriedok na liečenie ochorenia. Horúca voda rozpúšťa hustú viskóznu látku vylučovanú sliznicami a pomáha ju odstrániť z dýchacích ciest. Pitie teplej vody taktiež duplikuje zázraky s nazálnym kongesciou, najmä ak vdychujete paru.

3 spôsoby, ako piť teplú vodu ráno

Z nasledujúcich spôsobov, ako piť teplú vodu, sú všetky vynikajúce rovnako a všetky sú odobraté podľa vašich potrieb a času, ktorý užívate. Rozhodnete sa, v akej dobe budete mať každý z týchto spôsobov, ale vždy na prázdny žalúdok je lepšie, to znamená pôst ráno alebo popoludní.

Samostatná teplá voda

Vezmite šálku horúcej vody na prázdny žalúdok pri teplote, v ktorej zvyčajne pijete váš horúci nápoj, napríklad čaj. A je to pôst, pretože týmto spôsobom uprednostňuje proces detoxikácie, ku ktorému dochádza pri prebudení.

Horúca voda s citrónom

Je to presne to isté ako predchádzajúci spôsob, ako odobrať horúcu vodu, ale pridať plátok citróna do pohára s vodou. Pokúste sa umyť citrón veľmi dobre, dezinfikovať ho správne. Môžete tiež namiesto plátku pridať šťavu z polovice citróna.

Horúca voda s citrónom a zázvorom

Postupujte podľa rovnako ako v predchádzajúcom recepte, ale pridáte aj zázvor alebo naškrabte nejaký čerstvý zázvor do pohára s horúcou vodou.

ZDROJ:awarenessremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>