Aké potraviny by ste mali vylúčiť zo stravy, ak sa chcete zbaviť akné a nechcete zabiť pečeň antibiotikami

Problémová koža je veľký problém. Toto nie je problém len dospievajúcich. Samozrejme, je to hrozné, keď sa dostanete na vek 18 rokov. Ale pupienky sa vyskytujú aj v ďaleko neskoršom veku.

Skúsili ste už skoro všetko: kozmetické čistenie, chodenie na dermatológ, špeciálne krémy a masky, peeling a ďalšie procedúry. Ale teraz poradíme  pravý recept na čistenie pokožky a zbavenie sa akné. Bez nákladných postupov, mastí a antibiotík. Lacný, jednoduchý a veľmi účinný.

A tento zázračný recept sa nazýva jednoducho: správna výživa. Pre život!

Ako ovplyvňuje potravina pokožku?

Nie je to diéta po dobu 2-3 týždňov, ale je to úplná zmena stravy. V konečnom dôsledku hlavným dôvodom vzniku pupienkov a reprodukciou patogénnej mikroflóry na tvári je prienik toxínov do krvi a kožných buniek. Ktoré sú hlavne prinesené do tela s jedlom. A práve s toxínmi musíte bojovať ako prvý.

Videli ste niekedy, že by plné ženy mali problémy s tvárou? Ja nemám. Všetky plné ženy, ktoré som videla, majú prekvapujúco hladkú a čistú pleť na tvári! A to všetko, pretože toxíny, keď sú v komplexe, sa hromadia nie v horných vrstvách kože, ale v tukovom tkanive.

Ale tenké postavy veľmi často trpia problematickou kožou. Demodekcia, bežné akné, pustuly – druh pernicióznej mikroflóry na tvári môže byť veľmi odlišný. Ale príčina, ktorá aktivuje činnosť týchto mikroorganizmov je vždy rovnaká – nesprávna výživa, ktorá vedie k nesprávnej prevádzke gastrointestinálneho traktu.

Aké produkty budete musieť prestať jesť navždy?

Hlavným zdrojom toxínov pre problémovú pokožku je ťažké jedlo, bohaté na cukor a jednoduché uhľohydráty. Spomaľuje metabolizmus v tele a zastavuje elimináciu toxínov.

A ak po zlepšení stavu pokožky znovu začnete jesť pečivo, sladkosti – problém sa objaví znova. Preto si treba povedať – moja nová strava by sa mala stať mojim spôsobom života.

Takže, aké potraviny by mali byť vylúčené z stravy, ak sa naozaj chcete zbaviť akné, ale nechcete zabiť pečeň antibiotikami?

  1. Sladké výrobky z múky. To znamená, že každé pečivo, v ktorom spolu s pšeničnou múkou je prítomný cukor, a to aj v malých rozmeroch. Jedná sa o koláče, pečivo, rožky, sušienky a dokonca aj chlieb! A tiež každé jedlo, v ktorom sú kvasnice prítomné. Makaróny, vrátane tvrdej pšenice, tiež odporúčam vylúčiť. Výrobky z múky a výrobky, ktoré spôsobujú fermentáciu v tele, sú hlavnými nepriateľmi čistého kože!
  2. Všetky sladkosti a nápoje, ktoré obsahujú veľa cukru: cola, limonády, balené šťavy, nie horká čokoláda, cukríky, džem, marmeláda atď. Cukor, okrem múky, spôsobuje fermentáciu v žalúdku a črevách, čo vyvoláva uvoľňovanie toxínov.
  3. Vyprážané jedlo. Všetky potraviny by mali byť varené, dusené, v ideálnom prípade – dusené. Ale nie smažené! Olej, vyhrievaný v panvici, rovnako ako jedlo v ňom vyprážané – ideálny zdroj toxínov.

Čo sa týka rýchleho občerstvenia, ani sa o tom nezmieňam – je to zlé, a preto je to pochopiteľné.

Ďalšie povinné akcie, ktoré pomôžu raz a navždy vyriešiť problém s problematickou kožou

Aby ste odstránili toxíny z tela, musíte urýchliť metabolizmus. K tomu prispievajú výrobky z kyslého mlieka, ktoré konzumujete na raňajky, ako aj ovocie a obilniny. Ale najrýchlejšie metabolizmus urýchľuje bežná voda.

1,5-2 litra čistej vody denne je predpokladom pre úspešné čistenie pleti. Pretože toxíny sú vylučované krvou a lymfou. A krv a lymfa sú 90% vody. Dokonca aj keď necítite smäd- nastavte časovač na každú hodinu a pol a piť pohár vody.

Ak chcete jesť medzi jedlami, pite trochu vody. Ráno, keď sa zobudíte a pol hodinu pred raňajkami pite pohár vody.

A nepočúvajte tých, ktorí hovoria, že veľa vody je škodlivé. Voda čistí telo.

Problémy so starostlivosťou o pleť

Pri príležitosti vonkajšej starostlivosti o pokožku tváre nie sú prítomné špeciálne rady. Ak ste predtým používali nejaké špeciálne prostriedky, navštívili aspoň raz za mesiac kozmetičku – to stále robte. Moje skúsenosti ukazujú: tieto opatrenia sú potrebné a účinné, ale iba zmena režimu stravovania zásadne mení situáciu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>