Ak vyhadzuje tieto sáčky do koša, viac to neurobíte. Ani ste netušili, akú zázračnú vec vyhadzujete

Ak si niečo kúpite, určite poznáte tieto sáčky s guličkami. Dostanete ich pri kupovaní rôzneho oblečenia, ale hlavne ich nájdete v každej krabici od topánok. Nikdy však …

Dnes sa dozviete, na čo vlastne slúžia tieto sáčky a aké môžu mať využitie v domácnosti

Guličky nie sú vôbec škodlivé, ale nemali by sa konzumovať. Skladajú sa z oxidu kremičitého, ktorý pre nás nepredstavuje žiadne riziko. V krabiciach od topánok sú zabalené, pretože pomáhajú pri odvádzanie vlhkosti z prostredia, a tak chráni danej oblečenie pred poškodením.

Zápach

Chodíte cvičiť a často nosíte spotené či vlhké veci v taške? Dajte si do tašky tieto vrecká a zabráňte zbytočnému zápachu a baktériám, ktoré by sa kvôli vlhkosti tvorili.

Do skrine

Uložte sáčky medzi uteráky či oblečenie uložené v skrini. Oblečenie nebude nasávať vlhkosť, nebude zbytočne Tuchel a predídeme vzniku nepríjemných pachov.

Pri žiletky

Je jasné, že každý chce, aby mu jeho britvy či žiletky vydržali čo najdlhšie ostré. Pri holení sa ale často dostávajú do kontaktu s vodou a tak sa otupievajú. Dajte do nádoby so žiletkami či brity tieto sáčky a uvidíte, že zostanú dlhšie ostrejší.

Mobil potopený

Ak vám náhodou spadne mobil do vody, ešte nie je neskoro. Vyberte batériu a čo najskôr ho položte do nádoby s týmito sáčky a pekne ho nimi obložte.

Zarosené okná v aute

Zabráňte orosenie vašich okien v aute. Dajte si večer pod čelné sklo pár sáčkov a ráno keď budete chcieť svoje auto naštartovať, okná nebudú orosené a vy ušetríte pár minút, ktoré môžete neskôr využiť na pokojnú rannú kávu.

Hrdza

Náradie má často tendenciu hrdzavieť. Je samozrejmé, že na vine je vlhkosť. Už viete čo máte urobiť?

Knihy

Staré knihy majú svoju hodnotu a ak takú vlastníte, máte k nej určite svoj osobitý vzťah. Majú tendenciu po rokoch zapáchať, čo je spôsobené vlhkosťou. Ak sa ho chcete zbaviť, vytvorte si jednoduchý obal, napríklad z vrecka, vložte do neho knihu a pár týchto kapsičiek – zbavíte sa zápachu a vlhkosti knihy.

Fotoaparát

Ak fotíte, viete, že zima je pre váš aparát veľmi škodlivá. Nadmerná vlhkosť, striedanie teplôt keď vchádzate vychádzate z miestnosti vedia narobiť poriadne problémy. Pomôžte svojmu fotoaparátu a do brašne vložte jedno či dve vrecúška, ktoré budú zachytávať všetku nadmernú vlhkosť a váš nástroj bude ako v bavlnke.

Využitie je veľa, je už len na vašej fantázii a predstavivosti, ako ich využijete.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>