Ak trpíte gastritídou, konzumujte tieto plody! Určite sa vám uľaví

Gastritída je ochorenie spôsobené zápalovými zmenami v sliznici žalúdka a zhoršenou tvorbou kyseliny chlorovodíkovej. Spolu s nepríjemnými a bolestivými pocitmi, žalúdočnými a črevnými poruchami spôsobenými príjmom potravy alebo nervovým zaťažením majú pacienti často podráždenosť, zvýšenú únavu, celkovú slabosť a nižší krvný tlak. 

Hlavnými formami gastritídy sú v súčasnosti chronická gastritída A (predstavuje 15-18% prípadov) a chronická gastritída B, spôsobená špeciálnym mikróbom – Helicobacter pylori (70% všetkých chronických gastritídy).

Ak máte gastritídu, musíte konzumovať tieto plody …

Banán

Ak máte príznaky gastritídy, prvým ovocím, ktoré by ste mali konzumovať, je banán. Či už ide o konzumáciu jednoducho alebo o pridanie smoothies.

Jablká

Jedzte 2 jablká alebo piť jablkovú šťavu každý deň je dobré pre gastritídu.

Papája

Toto vynikajúce tropické ovocie je vhodné na pálenie a pálenie záhy. Aby ste tomu zabránili, spotrebujte každý deň 2 alebo 3 plátky papáje. Pridajte 1 porciu papáje do jogurtu s nízkym obsahom tuku. Zbavíte sa žalúdočných chorôb.
 Jesť 2 jablká alebo piť jablkovú šťavu každý deň je dobré pre gastritídu.

Kokosová voda

Konzumujte 3 porcie kokosu denne. Pohár kokosovej vody, ktorý zabraňuje popáleninám spôsobeným gastritídou.

Čerešne

Konzumujte 5 alebo 6 zrelých čerešní.
ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>