Ak sa potrebujete natrvalo zbaviť plesní na stenách bez chémie, vyskúšajte týchto 5 trikov

Pleseň sa objavuje na najviac neočakávaných miestach, ale je ťažké ju odstrániť. Môžete s ňou bojovať celé roky, ale nezbavíte sa jej. Medzitým to nie je len kozmetický defekt vo vašom byte. Huba vylučuje nebezpečné látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú zdravie. Ak žijete v byte, kde sa pleseň neustále objavuje, potom ste vystavení riziku respiračných ochorení.

Odporúčame vám použiť jeden z 5 produktov, ktoré si môžete kúpiť v každom obchode alebo lekárne.

Riziko je častá bronchitída a dokonca aj astma. Ale okrem toho huba ovplyvňuje imunitný systém a nervový systém, nepriaznivo ovplyvňuje stav kĺbov. Vedci zistili, že zvyšuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny. Preto, keď sa objavia prvé podozrivé škvrny na stenách, je naliehavé sa ich zbaviť.

Efektívne a jednoduché spôsoby na plesne vo vašej domácnosti

1. Peroxid vodíka

Aby ste sa zbavili huby, potrebujete 3% roztok peroxidu. Tento odstraňovač škvŕn sa používa už niekoľko desaťročí. Na prípravu zmesi, premiešajte sódu s octom, a potom pridajte lyžicu peroxidu na to. Pre pohodlie používajte fľašu s rozprašovačom. Postriekajte priestory bytu, kde sa nachádza forma.

2. Ocot

Efektívny nástroj, ktorý zvláda väčšinu druhov húb. Na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov ocot nerieďte. Stačí ju naliať do sprejovej fľaše a podľa potreby ju aplikovať na steny a strop. Nechajte jednu hodinu, ale potom utrite povrch čistou handričkou. Povrch postriekajte s citrónovou šťavou na fixáciu efektu.

3. Tea tree oil

Tento nástroj vás bude stáť viac ako tie predchádzajúce, ale výsledok stojí za to. Na prípravu roztoku nalejte 2 poháre esenciálneho oleja do pohára vody. V spreji zamiešajte a znovu naplňte. Naneste na postihnutý povrch, počkajte, kým výrobok neschne. Potom utrite čistou handričkou, aby ste odstránili všetky zvyšky.

4. Výťažok z citrusov

Nasledujúca metóda zahŕňa použitie prírodného extraktu citrusových semien. Budete potrebovať 20 kvapiek produktu a 2 poháre čistej vody. Zmiešajte ich, nalejte do spreja a spracujte steny alebo strop. Poslednou fázou je utrieť povrch čistou handričkou, aby ste odstránili zvyšky.

5. Sóda

Tento výrobok je nepostrádateľným pomocníkom v domácnosti. Sódu možno použiť na čistenie akýchkoľvek povrchov. Zvláda nielen nečistoty, ale aj huby. Ak chcete použiť, pripravte roztok sódy a octu. Postriekajte požadované miesta a potom ich dôkladne utrite. Dúfame, že niektorá z týchto metód vám pomôže zbaviť sa plesne vo vašej domácnosti navždy.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>