Ak sa chcete pýšiť krásnymi izbovými rastlinami, kŕmte ich jedným z týchto prírodných hnojív, vďaka nim budú krásne a zdravé

Existujú nádherné nástroje pre kvety, ktoré sú oveľa lacnejšie ako nakupované chemikálie a navyše úplne prirodzené. 5 prírodných hnojív pre domáce kvety je skutočnou potešením pre pestovateľov kvetov a v tomto príspevku vám predstavíme tieto nástroje a recepty. V skutočnosti je všetko jednoduchšie ako kedykoľvek predtým – existuje niekoľko produktov, z ktorých vychádzajú vynikajúce hnojivá.

1. Výživa rastlín s cukrom

1 lyžička cukru rovnomerne naleje na povrch zeme pred zalievaním. Alebo zriediť 2 čajové lyžičky cukru v pohári vody. Toto kŕmenie sa vykonáva raz týždenne.
Cukor sa rozpadá na glukózu a fruktózu, glukóza v rastlinách má dve funkcie:

2. Zubná pasta

Kvetinové kvety nemajú radi kyselú pôdu. Z času na čas by bolo dobré ich kŕmiť zubnou pastou. 1 liter vody – tretia trubica zubnej pasty. Dobre rozmiešajte, vodte rastliny teplou vodou o 22 stupňoch. Takýto vrchný obväz je pre kvety najviac výživný. Vápnik vstupuje do pôdy a poskytuje výživu koreňom.

3. Odvar zo zemiakov

Rastliny ako škrob. Keď varíte zemiaky, vypustite a ochlaďte roztok a potom môžete rastliny poliať s touto vodou.
Škrob v rastlinách má náhradnú funkciu, je to druh „stasu energie“ rastlín v nepriaznivom časovom období. Preto sa rastliny správajú rovnako ako ľudia. Škrob sa hromadí v hľuzách, semenách, cibulách, plodoch (nezrelých), tj v orgánoch zodpovedných za rozmnožovanie rastlín.

4. Káva

Pridajte použité kávové zrno do pôdy pre vnútorné rastliny. Obsahuje veľa dusíka a rastliny ju veľmi milujú. Je lepšie, keď prídavok kávy príliš veľa nedávate, aby sa dusík rovnomerne rozložil. Káva navyše uvoľňuje pôdu. Je potrebné poznamenať, že aj rajčiaky zbožňujú kávu, stačí pridať kávu do pôdy.

5. Kŕmte rastliny banánmi

Banánové kožky jemne nakrájajte a vysušte. Pri presádzaní rastliny nasypte troch do vrstvy pôdy alebo jednoducho zmiešajte s pôdou.

Môžete použiť iný spôsob. Sušené kožky zomeľte ​​v mlynčeku na kávu. Ukáže sa, že tmavohnedý prášok, ktorý je možné naliať pred zalievaním do hrnca s rastlinou, alebo zriediť vodou a použiť ako kvapalný obväz.

Takýto banánový vrchný obväz je vhodný pre kvitnúce rastliny, ruže dobre reagujú, budú bohato kvitnuť. Kvitnutie vyvoláva draslík, ktorý je bohatý na banány.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>