Ak hľadáte lacný a efektívny produkt na vyčistenie vášho domu pozrite sa na ovocný tanier na kuchynskom stole

Jeden citrón vyčistí celý dom: lacné a efektívne čistenie. Ak hľadáte spôsob čistenia vášho domu, pozrite sa na ovocný tanier na kuchynskom stole. Citróny majú úžasnú zložku, ktorá má obrovskú silu – kyselina citrónová. Táto látka je prirodzený čistiaci prostriedok, ktorý neobsahuje mydlá a boje s mnohými typmi znečistenia.

Takže pri ďalšom čistení dverí na sprchovej kabíne alebo dosku na krájanie, zoberte si citrón predtým, než použijete na tvrdé, chemicky naplnené čistiace spreje, vyskúšajte schopnosti tohto ovocia spôsobia, že celý váš dom bude aj voňavý.

Čistenie rezných dosiek

Vzhľadom k tomu, že táto položka sa používa na večeru pre vašu rodinu, nebudete chcieť umývať dosku s ničím agresívnym. Našťastie čerstvý citrón môže byť použitý ako čistiaci prostriedok.

Na odstránenie nečistôt z rezacích dosiek je potrebné, aby ste na dosku rovnomerne naniesli citrónovú šťavu s prekrojenou polovicou ovocia a potom chvíľu nechajte. Kyselina odstráni škvrny.

Biele šaty budú jasnejšie

Mnoho ľudí používa bielidlo na umývanie vecí. Ale to nie je najúčinnejší spôsob, ako osviežiť biely odev a uteráky. Citrónová šťava môžete tiež pomôcť.

Vložte špinavé oblečenie do hrnca s vodou, pridajte niekoľko plátkov citróna a varíme niekoľko minút. Efekt bude tam.

Citrusový odmasťovač

Pri príprave prírodného odmasťovacieho spreja je potrebné nalejte 2 šálky vody do rozprašovacej fľaše, pridajte 12 šálok čerstvej citrónovej šťavy a 1 lyžicu sódy na pečenie.

Po celom postupe sa musí fľaša dobre pretrepať. Lemon bojuje proti škvrnám a dezinfikuje a jedlá sódy pôsobia ako mäkké brúsne látky.

Znečistené nádoby na potraviny

Ak máte skrinku plnú farbených kontajnerov, nechajte citrón ukázať svoje farbenie magie. Stlačte džús na namaľovaný plast a pretrepte plátky citróna na plátky.

Potom nechajte kontajnery suché na slnku, umyte teplou tečúcou vodou. Tvrdá škvrna zmizne navždy.

Kúpeľňa

Pridajte citrónovú šťavu do malého množstva sódy na pečenie. Výsledná pasta na potlačenie škvŕn sa musí aplikovať na kontaminovaný povrch a potom nechať 30 minút.

Po opláchnutí kúpeľa získate dlho očakávaný výsledok. Tento recept účinne funguje na dlaždici.

Strúhadlo na jedlo

Čistenie grilovacieho zariadenia nie je také jednoduché. Kuchynská huba v tomto prípade bude zbytočná.

Po rozomletí mäkkého syra nakrájajte citrón na polovicu, na roštine na rošte. Tým sa odstráni zvyšok potravín a ponechá sa čerstvá citrónová vôňa.

Lesklý povrch

Rozdelíme citrón na dve časti a posypeme soľ na jednu polovicu. Vŕtajte ho medenými svietnikmi, miskami alebo panvicami. Po tomto postupe budú položky nielen čisté, ale aj brilantné.

Konečne zisstíte, že toto ovocie je schopné nahradiť škodlivé chemikálie.

 

ZDROJ:cosdobrego.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>