Ak budete piť tento nápoj pred jedlom, zabránite nadúvaniu a dokonca sa vám podarí celkom ľahko schudnúť

Jednoducho povedané, nadúvanie je, keď sa vaše brucho po jedle opuchne. Toto opuchnuté brucho môže spôsobiť, že sa budete cítiť nepohodlne, nevoľne a bude ťažké pokračovať vo svojej pravidelnej práci.

Prečo sa to stalo?

Nadúvanie je spôsobené nadmernou produkciou plynu alebo narušením pohybu svalov zažívacieho systému. Môže to spôsobiť bolesť, budete sa cítiť nacpaní a nepohodlne.

Blokovanie znamená nadmerné množstvo pevných látok, tekutín alebo plynu vo vašom tráviacom systéme. Približne 16 – 30 percent ľudí uvádza, že zažili pravidelné nadúvanie, čo z neho robí veľmi častý problém.
Tu je jednoduchý nápoj odborníka na výživu Luke Coutinho, ktorý po konzumácii dva až tri týždne vyrieši váš problém s nadúvaním:

Budete potrebovať:

  • 1 čajovú lyžičku psyllium šupky (Isabgol)
  • 1 pohár (200 – 250 ml) vody
  • 2 polievkové lyžice jablčného octu
Ako sa pripravuje:
V pohári vody, zmiešané šupky psyllium a jablčný ocot v uvedených množstvách, dôkladne premiešajte. Váš nápoj je pripravený.

Ak zistíte, že chuť jablčného octu je príliš tvrdá, môžete namiesto dvoch pridať iba jednu polievkovú lyžicu. Môžete dokonca preskočiť ocot jablčného muštu a jednoducho si dať do vody len lyžičku šupiek psyllium.

Uistite sa, že konzumovať tento nápoj 20-30 minút pred raňajkami, obedom a večerou, aby ste videli efektívne výsledky.

Tiež sa uistite, že ocot jablčného muštu, ktorý používate, má materskú kultúru, pretože ak nie, nebude k ničomu. Kultúra matky umožňuje správnym baktériám fungovať ako prebiotiká vo vašom systéme.

Ako to funguje?

Užívanie tohto nápoja pomôže znížiť nadúvanie, plynatosť a pocit plynatosti, ktoré pociťujete po jedle. Tento nápoj pomáha vášmu žalúdku vylučovať trochu viac kyselín, čo pomáha rozkladať bielkoviny a baktérie z potravín, ktoré jeme. Nápoj je tiež skvelý pre vaše črevné zdravie.
Ak chcete vidieť akékoľvek viditeľné zmeny, konzumujte tento nápoj pravidelne najmenej 2-3 týždne.

ZDROJ:timesosofindia.indiatimes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>