AJURVÉDA ODPORÚČA: 3 BYLINKY NA OČISTU A DETOXIKÁCIU TELA

Tieto bylinky bezchybne pomôžu každému orgánu vášho tela vyčistiť a odstrániť toxíny.

  • Koriander odstraňuje neurotoxíny a vyplavuje kovy z hrubého čreva.
  • Koreň lopúcha čistí krv a podporuje detoxikáciu pečene.
  • Baza obyčajná odstraňuje hlien a zlepšuje dýchanie.
  • Púpava odstraňuje toxíny z krvi, zlepšuje krvný obeh, znižuje hladinu zlého cholesterolu a pomáha zvládnuť príznaky anémie.

Ako funguje prírodné čistenie alebo detoxikácia.

 

Prírodné čistenie alebo detoxikácia je proces odstraňovania toxínov, vytvárania podmienok pre správne asimiláciu tela živinami a podporu vnútornej obrany tela. Toxíny narúšajú normálne biochemické reakcie potrebné pre zdravé fungovanie tela. Ak neodstránite toxíny, hromadia sa a po chvíli cirkulujú v celom tele.

Ajurvédske čistenie

Ajurvéda, jedna z najslávnejších metód prírodného životného štýlu na svete, kladie detoxikácii veľký význam. Cieľom ajurvédskej očisty je vyvážiť tri hlavné dóše (Vata, Pitta a Kapha), stráviť a vylúčiť toxíny a obnoviť prirodzené funkcie tela. Podľa ajurvédy platí, že akonáhle sa toxíny uložia v oblasti tela, môžu prehĺbiť dóše alebo poddóše, čo spôsobí nerovnováhu v tejto oblasti tela. Okrem špecifických detoxikačných kúr (napríklad panchakarma) ajurvéda odporúča stravu a v niektorých prípadoch aj zmeny životného štýlu.

Byliny na detoxikáciu

Byliny vždy hrali dôležitú úlohu pri prírodných liečivých účeloch. Tu je niekoľko aktívnych bylín na detoxikáciu:

Koriander

Koriander pomáha telu zbaviť sa nebezpečných toxických kovov, ktoré sa hromadia v tkanivách orgánov. Je to populárna bylina na detoxikáciu a odstránenie neurotoxínov. Koriander má prirodzené čistiace vlastnosti.

Koreň lopúcha

Koreň lopúcha sa už po stáročia používa na liečbu rôznych chorôb. Tradične sa používa na čistenie obehového systému od toxínov. Koreň lopúcha je bylina používaná na čistenie pečene a žlčníka.

Starší

Nadbytok hlienu a vysoká hladina kyslého pH spôsobujú mnoho chorôb. Baza obyčajná odstraňuje hlien z tela.

Koreň púpavy

Koreň púpavy lekárskej filtruje krv od toxínov, zlepšuje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu a pomáha pri chudokrvnosti. Koreň púpavy lekárskej čistí krv, odbúrava živiny a pomáha eliminovať metabolický odpad.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>