Aj vy po rozbití vajíčka vyhadzujete škrupiny do koša? Po prečítaní článku si to možno rozmyslíte

Milión ľudí niekoľko za niekoľko dní spotrebuje vajíčka, ale skoro všetci škrupinu vyhodí, ale vaječná škrupina tvorí 90 percent vápnika a ten je výborným zdrojom vápnika a minerálov. Vaječné škrupiny nemajú pozitívny vplyv len na zdravie kostí, ale aj chrupaviek tiež pre správne fungovanie srdca, ciev, nervov alebo svalov! Po rozdrvení sa dajú využiť na niekoľko vecí. Užite si ich!Je samozrejme jasné, že škrupiny nemôžeme jesť len tak, mohlo by totiž jednoducho dojesť k otrave. Vajcia sú totiž znečistené od baktérií ako je Salmonela apod ..

Domáce výroba

Musíme si pripraviť prášok zo škrupín. Nie je to žiadna veda a zvládne to každý.
Budete potrebovať škrupiny aspoň z 12 vajíčok – pokiaľ možno, tak z domáceho chovu.
Odstráňte všetky nečistoty a dôkladne ich umyte. Potom ich narovnajte do rúry a pražte aspoň 15 minút ideálne na teplote 180 stupňov. Škrupinky tak zbavíte všetkých baktérií a dokonale sa sterilizujú. Po tejto akcii všetky škrupiny vložíme do mlynčeka a poriadne rozomelieme. Vzniknutú drť preosejeme cez jemné sítko. Výsledkom bude jemný bielo-hnedý prášok, ktorý je možné bez problému uchovať v dobre zatvárateľné nádobe. A ako sa vlastne dajú škrupiny využiť?

Domáci zubná pasta

Vaše zuby obsahujú kalcium. Táto zubná pasta vám vďaka obsahu vápnika obnoví zubnú sklovinu a dodá všetky potrebné minerály.

Postup:

Uvarte 12 vajíčok a rozdrvte rovnako ako postup uvedený vyššie.
K drti pridáme 1-3 lyžičky kokosového oleja, 1 lyžičku jedlej sódy bikarbóny a 10 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Poriadne premiešame a uložíme do nádobky

Ako správne využiť:

Každé ráno si vyčistíme zuby touto zdravou pastou

Čistič škvŕn riadu

Vynikajúci spôsob ako vyčistiť škvrny na riad, čo nedokáže umývačka vyčistiť.

Postup: Je potrebné vytvoriť rovnakú drvina ako vždy. Potom naplníme hrnček alebo iné riadu vriacou vodou a pridáme drvina a len necháme cez noc pôsobiť.

Rozžiarte oblečenie

Vie dokonca oživiť oblečenie

Postup:

Rozbite niekoľko škrupín a zmiešajte s citrónom. Vložte ich do látkového obalu a spoločne ich so šatami vyperte v práčke.

Výživová maska na tvár

Zase potrebujeme drť, tú zmiešame s vaječným bielkom, Túto zmes nanesieme na pokožku a necháme zaschnúť. Uvidíte sami ako sa vaša pokožka po pár použití rozžiari!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>