9 PRÍRODNÝCH LIEKOV NA FIBROMYALGIU KAŽDÝ BY TO MAL VEDIEŤ

Fibromyalgia je porucha charakterizovaná bolesťou, problémami s náladou a únavou. Spôsob, akým mozog spracováva signály bolesti, je podľa vedcov vylepšený u pacientov s fibromyalgiou. Príznaky môžu začať po operácii, infekcii, fyzickom zranení alebo strese. Život v tomto stave je stresujúci a dosť bolestivý .

9 spôsobov, ako pomôcť znížiť bolesť a zápal fibromyalgie a znovu získať kontrolu

Upravte si svoj vitamín D
Vitamín D je vitamín, ktorý má obrovský vplyv na činnosť nervov a svalov. Ľudia trpia chronickou bolesťou kvôli nedostatku tohto vitamínu. Regulácia hladiny vitamínu D môže pomôcť znížiť bolesť a pomôcť telu obnoviť normálnu funkciu svalových vlákien. Obohatený pomarančový džús, obohatené mlieko a losos sú jednými z najlepších zdrojov vitamínu D v strave.

Doplnok D-ribózy Tento doplnok poskytuje vysoké množstvo vnútrobunkovej energie pre svaly, aby pomohol zmierniť bolesť. Zvyšovanie energie môže tiež pomôcť znížiť únavu, ktorá často ide ruka v ruke s bolesťou fibromyalgie.

Urobte z horčíka súčasť svojej stravy
Horčík sa podieľa na nespočetných biologických procesoch a nedostatok môže viesť k bolestiam svalov. Je schopný uvoľniť svaly aj nervový systém, čím pomáha zlepšovať náladu a odbúravať stres. Medzi najlepšie zdroje horčíka patria jogurt, tekvicové semiačka, čierne fazule, avokádo, banány, tmavá čokoláda a špenát.

Zvážte Bowenovu
terapiu Bowenova terapia funguje na fasciálnej vrstve umiestnenej na vrchu svalov. Jedná sa o techniku ​​aktivácie mäkkých tkanív, ktorá pomáha zmierniť bolesť pre tých, ktorí trpia fibromyalgiou.

Vyskúšajte akupunktúru
Akupunktúra funguje tak, že stimuluje tok krvi a živín a dosahuje konkrétne body, aby sa eliminovala bolesť.

Zdravý spánok
Spánok je rozhodujúci, pokiaľ ide o udržanie celkového zdravia, najmä u tých, ktorí trpia fibromyalgiou. Pacienti trpiaci fibromyalgiou by sa mali zamerať na desať hodín spánku každú noc, namiesto štandardných ôsmich hodín.

Jedzte zeleninu
Predpokladá sa, že výber vegetariánskejšej stravy môže pomôcť znížiť bolesť postihnutých fibromyalgiou.

Vyhýbajte sa alergénom
Alergény môžu vytvárať zápalové imunitné reakcie a prispievajú k eliminácii bolesti tela a tiež k celkovému pocitu nepohodlia v tele.

Ditch Sugar
V neposlednom rade je cukor známy svojou schopnosťou aktivovať zápalové procesy, ktoré spôsobujú bolesť. Konzumácia sladkých jedál je tiež spojená s hmlou a únavou. Vyhýbanie sa cukru v každodennej strave môže pri znižovaní chronickej bolesti viesť dlhú cestu .

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>