9 najužitočnejších produktov pre správnu funkciu pankreasu, ktorý by nám mal fungovať na 100%

Na východe sa pečeň nazýva najstaršia kráľovná a pankreas sa nazýva princeznou alebo mladšou kráľovnou. Tento orgán je skutočne veľmi dôležitý pre naše telo a veľa záleží na ňom. Čo má človek urobiť, aby sa vyhol hnevu tejto rozmarnej a odpornej princeznej?

Pankreas (latinský pankreas) je okamžite zapojený do dvoch životne dôležitých funkcií tela: tráviaci a hormonálny. Vyrába enzýmy (ktoré sa podieľajú na trávení potravy) a hormóny, ktoré regulujú metabolické procesy v tele.

Akékoľvek poškodenie pankreasu vedie k vážnym následkom a predĺženej, niekedy celoživotnej liečbe.

Aké potraviny musia byť zahrnuté vo vašej strave tak, aby nedošlo k ochoreniu tohto dôležitého orgánu?

Brokolica

Apigenín obsiahnutý v brokolici chráni pankreatické tkanivo pred patogénnymi účinkami. Ak chcete získať maximálne množstvo užitočných živín, pokúste sa jesť brokolicu v surovej forme alebo mierne varené pre pár.

Špenát

Špenát je vynikajúcou voľbou pre udržanie zdravia pankreasu. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of the National Cancer Institute, strava, ktorá zahŕňa špenát a inú zeleninu, poskytuje spoľahlivú ochranu tela pred rakovinou pankreasu.

Jogurt

Jogurt obsahuje probiotiká, ktoré posilňujú imunitný systém a zlepšujú výkonnosť gastrointestinálneho traktu. Pre pankreas sú najužitočnejšie jogurty s minimálnym obsahom tuku, ktoré nezahŕňajú ochucovadlá, farbivá ani látky zvyšujúce chuť.

Tekvica

Tekvica neutralizuje kyselinu chlorovodíkovú, má mäkkú a mäkkú štruktúru, neobsahuje veľa vlákniny. V tomto prípade obsahuje karotén, draslík, vitamíny B, horčík, meď, železo a pektíny. Táto zelenina je ideálna na kŕmenie pacientov s pankreatitídou. jam Vzpomínajúc na svoju formu pankreasu, sladké zemiaky majú na neho ochranný účinok, ktorý zabezpečuje pomalý tok cukru do krvi a zmierňuje tráviaci systém nadmerným zaťažením.

Jeruzalemský artičok

Jeruzalemský artičok sa nazýva zemská hruška alebo jeruzalemský artičok a oficiálne sa nazýva hľuzová slnečnica. Zdá sa, že koreň je ako koreň zázvoru, ale chutí ako sladké zemiaky. Podzemná časť hlinenej hrušky stúpa na 2-4 metre a pripomína slnečnicu. Použitie jeruzalemského artičoku podporuje normalizáciu metabolických procesov a odstraňovanie zápalu v pankrease. Okrem toho šťava tohto koreňa zabraňuje rozvoju diabetes mellitus a tiež zabraňuje vzniku aterosklerózy, ktorá je častá pri pankreatitíde.

Čučoriedka

Borovica je nepostrádateľná pre tých, ktorí trpia cukrovkou. Čaj z listov čučoriedok, ako čerstvé bobule, znižuje obsah cukru v krvi a stimuluje pankreas. Pomocou čučoriedok ako súčasť rôznych poplatkov, môžete sa zbaviť zápalu v pankrease, rovnako ako čistenie pečene a zlepšenie sekrécie žlče. Pri exacerbácii pankreatitídy sú čučoriedky povolené len v brúsenej forme a po tepelnom ošetrení.

Pohánka

Vzhľadom k tomu, že keď lekári pankreasu lekári odporúčajú významne znížiť obsah uhľohydrátov výživy, pokrmy z pohánkových zŕn budú mať dôstojné miesto v strave pacienta. Súčasne, pohánka nie je zbavená rastlinných vlákien, čo prispieva k normálnemu tráveniu, čistenia čreva a odstráneniu toxínov. Pohánka je považovaná za jeden z najpopulárnejších produktov, ktoré pomáhajú pri liečbe pankreatitídy. Je povolené od piateho dňa po začiatku stravovania, keď príznaky bolesti zostávajú za nami. Z nej pripravte viskóznu kašu, ktorá po varení dôkladne rozmixujte. Potrebujete jesť také jedlo bez oleja, soli alebo cukru.

Červené hrozno

Červené hrozno je vynikajúcim zdrojom resveratrolu, silného antioxidantu, ktorý odstraňuje bunky voľných radikálov. Resveratrol posilňuje krvné cievy a znižuje zápal. Táto látka tiež znižuje bunkovú smrť (apoptózu) pri rakovine pankreasu.

Koreň sladkého drievka

Táto bylina bola už dlho používaná pre množstvo zdravotných problémov vrátane problémov so slinivkou brušnou. Koreň sladkého drievka je silný protizápalový prostriedok, ktorý môže znížiť bolesť a opuch, ktoré sa často vyskytujú pri pankreatitíde. Odporúča sa piť tri alebo viaceré šálky čaju s koreňmi sladkého drievka každý deň alebo užívať doplnky. Je potrebné vedieť, že niektorím ľuďom sa zvyšuje  krvný tlak, keď užívajú sladkého drievka. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako ho užívate, alebo pravidelne kontrolujte krvný tlak

Odborníci na výživu sa domnievajú, že udržanie zdravého pankreasu pomáha miernemu prístupu k výžive. Do stravy by sa malo zahŕňať chudé mäso a ryby, olivový olej, obilniny, zeleninu a ovocie, kompóty a kissels, sušený biely chlieb, kyslé mliečne výrobky.

Vylúčiť zo stravy by sa mal alkohol, káva, údené produkty, sladkosti.

Pankreas je mimoriadne dôležitá pre životnú aktivitu celého organizmu. Preto ak sú spojené bolestivé pocity, musíte čo najskôr navštíviť lekára. Koniec koncov, je lepšie predchádzať ochoreniu, než sa s ňou dlho a vyčerpávajúcim spôsobom trápiť.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>