8 znakov, ktoré vám musíme povedať, lebo to vyzerá tak, že nepijete dostatok vody

Voda je pre ľudí životne dôležitá a musí byť schopná viesť náš každodenný život. Ľudia môžu tráviť týždne bez jedla, ale bez pitia neprežijete viac ako tri dni. To dokazuje jeho dôležitosť pre naše telo.

Niektoré príznaky, že vaše telo naznačuje, že musíte piť viac vody

Často chodíš do kúpeľne

 Zdravý človek bude močiť asi 6 až 7 krát denne. Tento počet sa môže líšiť v závislosti od života alebo fyziológie každej osoby. Ak chodíte do kúpeľne iba dvakrát alebo trikrát denne, pravdepodobne je to problém. Obličky potrebujú vodu na filtrovanie nečistôt a znížený príjem vody môže zhoršiť funkciu obličiek.

Suchá pokožka

Tento dôvod sa vysvetľuje. Ak chcete mať mäkkú a pružnú pokožku, nedosiahnete ju, ak ste dehydratovaní. Ak používate všetky druhy krémov na pokožku, ale stále máte suchú pokožku, skúste vypiť viac vody a uvidíte rozdiel.

Bolesti hlavy

Dehydratácia spôsobuje bolesti hlavy pri najmenšom pohybe. Môže sa to zdať bežné, ale niekedy sa to dá vyriešiť jednoducho pitnou vodou. Budete prekvapení rozdielom, ktorý môže táto malá zmena priniesť.

Sucho v ústach

Nedostatok vody znamená, že na výrobu slín je menej vody. To spôsobí vyschnutie úst. Tento stav môže tiež vyplývať z liekov alebo vážneho poškodenia úst alebo krku.

Farba moču

Nedostatok vody je možné spozorovať vo farbe moču. Ak ste dobre hydratovaní, moč je mierne zafarbený. Ak nemáte dostatok vody, farba sa zvýši a získa tmavožltý odtieň. Dávajte pozor, aby ste tento problém nevyriešili vypitím väčšieho množstva vody súčasne.

Hlad

Máte hlad, aj keď ste práve jedli? Môže to byť preto, že vaše telo nedokáže rozlíšiť smäd alebo hlad. Ak máte hlad, skúste vypiť pohár vody a počkajte niekoľko minút. Hlad normálne zmizne.

Závraty

Možno ich pripísať mnohým problémom, jedným z nich je veľká strata vody v tele.

Príznaky chronickej dehydratácie

Môžete mať chronickú dehydratáciu tým, že nie ste neustále hydratovaní, čo môže viesť k nežiaducim následkom. Niektoré z týchto príznakov sú:

  • Infekcie močových ciest
  • Zmätok alebo úzkosť
  • Zvýšený cholesterol
  • zápcha
  • kyslosť

Voda je pre naše telo skutočne dôležitá, ako ste ju predtým mohli prečítať, takže nezabudnite neustále piť vodu.

Nezabudnite sa podeliť o tieto dôležité tipy!

ZDROJ:rolloid.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>