8 veľkolepých efektov pohára vína! Mierna spotreba má veľmi priaznivé účinky pre vaše telo

Aký účinok má pohár vína na naše telo? Pretože nie sme rovnakí, každý odpočíva po náročnom dni v práci.

Niektorí ľudia sledujú televíziu, iní sa stretávajú so svojou rodinou a iní majú na konci dňa pohár vína. Mnoho ľudí sa možno pýta, prečo sa oplatí piť víno, pretože každý vie, že alkohol nie je zdravý. Výskum ukázal, že konzumácia malého množstva alkoholu má dobrý vplyv na naše telo, napr. pohár vína (nič viac!) dokáže veľa.

V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o blahodárnych účinkoch vína

 1. Pravidelná konzumácia pohára vína vám pomôže stratiť ďalšie kg

Podľa vedcov je publikované v Journal of Physiology konzumovať pohár vína rovnajúci sa jednej hodine cvičenia stráveného v telocvični spaľujúcej kalórie. Toto všetko je spôsobené prísadami vo víne, ktoré urýchľujú metabolizmus – podľa Jasona Dicka, autora štúdie.

2. Osvieži dych

Zabudnite na žuvačku, po obede alebo večeri si dajte pohár vína! Lia Kaufman, renomovaná odborník na výživu, tvrdí, že víno je najlepšie na výplach úst, pretože cenné zložky v ňom sú baktericídne a vylučujú nepríjemný zápach z úst.

3. Pomáha pri alergických ochoreniach

Biele víno môže zmierniť alergické príznaky. Ľudia, ktorí majú taký problém, si určite na vlastnej koži uvedomili, čo znamená alergia pri liečbe antihistaminikami. Svetovo uznávaný Laura Foster preukázal, že biele víno obsahuje tiež malé množstvo histamínu, čo môže pomôcť zmierniť alergické príznaky.

4. Môžete znížiť hladinu cholesterolu

Lia Kaufman hovorí, že víno je bohaté na antioxidanty, takže jeho nízka spotreba môže zabrániť množstvu srdcových chorôb. Pitie pohára vína môže znížiť riziko infarktu znížením množstva „zlého“ cholesterolu. Pozor! Konzumácia iných druhov alkoholu alebo konzumácia väčšieho množstva vína môže mať vážne následky pre naše zdravie.

5. Má zvlášť dobrý vplyv na srdce

Zdravé srdce a „dobrý“ cholesterol sú v našich životoch veľmi dôležitým faktorom, jeden bez druhého je takmer nepredstaviteľný. Výskum ukázal, že pravidelná konzumácia pohára vína môže zvýšiť „dobrú“ hladinu cholesterolu o 5 až 15%.

6. Pomáha chrániť pamäť

Vedci z Arizonskej univerzity preukázali pri skúmaní vývoja ľudského mozgu, že ženy staršie ako 70 rokov, ktoré denne pijú pohár vína, sú omnoho zdravšie na vykonanie testov pamäti ako ženy, ktoré nekonzumujú víno.

7. Posilňuje imunitný systém

Vedci z Veľkej Británie ukázali, že ľudia, ktorí denne pijú pohár vína, znižujú riziko infekčných chorôb o 11%. Látky vo víne tiež bojujú proti Helicobacter Pylori. Táto baktéria môže tiež spôsobiť žalúdočné vredy a rakovinu žalúdka. Vedeli ste, že 2 až 3 dúšky vína zabíjajú salmonelu? Túto skutočnosť dokázali španielski vedci.

8. Posilňuje kosti

Vedci zistili, že ženy, ktoré konzumujú malé množstvo vína denne, ako ženy, ktoré vôbec nepijú víno, majú silnejšiu kostnú štruktúru. Prečo? Alkohol zvyšuje hladinu ženského hormónu – estrogénu, ktorý spomaľuje osteoporózu.

S vínom buďte opatrní, aj keď má veľa dobrých vlastností, iba miernu a zodpovednú konzumáciu. Až jeden pohár denne! Víno je vo väčšej miere škodlivé!

Prajeme vám veľa zdravia!

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>