8 VČASNÝCH VAROVNÝCH SIGNÁLOV O KRVNÝCH ZRAZENINÁCH, KTORÉ BY NIKDY NEMALI BYŤ IGNOROVANÉ

Keď máme otvorenú ranu, krv musí zhustnúť, aby sa zastavilo krvácanie. Problémy bohužiaľ nastávajú, keď krv začne hustnúť na miestach, kde by nemala: väčšinou vtedy, keď je stále v našich žilách .

Ak poznáte všetky varovné príznaky krvnej zrazeniny, znamená to, že by ste mohli zachrániť život alebo život niekoho iného.

8 včasných varovných signálov o krvných zrazeninách, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať:

1. Opuch končatiny
Keď jedna končatina začne opúchať, môže to byť varovný signál hlbokej žilovej trombózy, inak známej v DVT. Tento typ zrazeniny spôsobuje problémy s dodávaním kyslíka do vašich orgánov, čo znamená, že budete mať zlú cirkuláciu, čo potom spôsobí opuch.

2. Bolesť a citlivosť
Spolu s edémom môže DVT tiež vykazovať citlivosť na nohách alebo iných postihnutých končatinách s opuchom. Ak neexistuje iné vysvetlenie bolesti, môže to byť napríklad zranenie, citlivosť končatín varovaním pred hlbokou žilovou trombózou. Končatina sa môže cítiť citlivá alebo zranená. Môžete tiež mať pocit, že vaša noha alebo končatina zažíva okrem opuchov aj kŕče. Dávajte pozor na opuch a bolestivosť končatín, pretože ide o skoré ukazovatele krvných zrazenín.

3. Červené pruhy na žilách
Krvné zrazeniny môžu spôsobiť červené pruhy na pokožke, ktoré sú teplé na dotyk. Pruhy by mali prebiehať po celej dĺžke vašich žíl a byť dobre viditeľné. Keď sa ich dotknete, budú tiež teplejšie ako zvyšok kože okolo nich.

4. Bolesť na hrudníku a ťažké dýchanie
Krvné zrazeniny, ktoré sa tvoria v pľúcach, môžu byť smrteľné, takže ak pocítite bolesť na hrudníku a ťažké dýchanie, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Bolesť na hrudníku by sa nikdy nemala ignorovať.

5. Dýchavičnosť
Ak zistíte, že máte viac problémov s dýchaním ako obvykle, môže to byť známka toho, že máte krvnú zrazeninu. Dýchavičnosť je často sprevádzaná pocitom chvenia v hrudníku, ako aj závratmi a rýchlym srdcovým rytmom. Ak sa všetky tieto príznaky vyskytnú súčasne, je to známka toho, že môžete mať krvnú zrazeninu v pľúcach a ihneď budete chcieť navštíviť svojho lekára.

6. Nepretržitý kašeľ Kašeľ
samozrejme často sprevádza chrípka alebo prechladnutie – alebo dokonca len bolesť hrdla. Ale keď sa nič z toho nestalo, nevysvetliteľný kašeľ by mohol byť včasným varovaním pre krvnú zrazeninu. Je pravdepodobnejšie, že spolu s kašľom budete mať aj ďalšie príznaky, ako napríklad dýchavičnosť, rýchly tlkot srdca, závraty alebo iné príznaky krvnej zrazeniny. Ak máte kašeľ, ktorého sa nemôžete zbaviť, sledujte ďalšie príznaky krvnej zrazeniny.

7. Zvracanie a hnačka
Aj keď tieto dva príznaky môžu byť tiež znakom chrípky, môžete zistiť, že tieto príznaky sú často závažnejšie, pokiaľ ide o krvnú zrazeninu. Ak sa tieto príznaky po niekoľkých dňoch nezlepšia, musíte vyhľadať lekársku pomoc. Môžete mať krvnú zrazeninu v bruchu, ktorá môže byť nebezpečná, ak sa nelieči.

8. Chronická bolesť hlavy
Mnoho ľudí má chronické bolesti hlavy. V skutočnosti môžu byť dosť silné na to, aby vás zneškodnili a sťažili zaostrenie. Môžete tiež zistiť, že užívanie liekov nezmierni bolesť. Ak je to tak, možno budete chcieť vyhľadať lekársku pomoc, pretože by to mohlo naznačovať krvnú zrazeninu v mozgu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>