8 príznakov, že vaše telo je otrávené cukrom

Podľa zdravotného odporúčania by denný príjem cukru nemal prekročiť 10% denného príjmu energie. To zodpovedá asi 10 čajových lyžičiek cukru alebo asi 50 g.

Pozrime sa na znamenia, ktoré vám vaše telo posiela, že jete príliš veľa cukru

1 # Neustály hlad

Po sladkej muffine a mliečnej káve môžete cítiť, že ste boli dobre kŕmení, ale čoskoro budete mať opäť hlad. Je to z toho dôvodu, že po náhlom zvýšení hladiny cukru v krvi nasleduje náhle zvýšenie hladiny inzulínu. Po asi 2 hodinách vám inzulín pomôže vrátiť hladinu cukru v krvi späť do normálneho rozsahu a môže ju dokonca nasnímať príliš ďaleko, čím sa zníži hladina cukru v krvi a vynúti, že budete chcieť znova jesť.

2 # Problémy s kožou

Cukor môže spôsobiť nielen obezitu, ale aj dobré kožné defekty. Toxické prípravky a kozmetické ošetrenia nemusia byť najlepším riešením. Možno budete chcieť skúmať svoju stravu, pretože nadmerná konzumácia cukru môže viesť k akné a predčasnému vráskaniu.

3 # Časté nadúvanie

Nie je to len po zelenine alebo ovocí, ktoré sa budete cítiť, ako keby ste praskli. Cukor môže tiež spôsobiť tento príznak. Zvážte zníženie alebo, ak sa vám to podarí, úplne ho vylúčte zo svojej stravy.

4 # Vysoký krvný tlak

Spočiatku nikto nemyslí na cukor, ale skôr na tuky a soľ. Pravda je, že cukor je najsladšia prísada zo všetkých. Výskum tiež ukázal, že pravidelná konzumácia sladkých nealkoholických nápojov zvyšuje riziko kardiovaskulárnych chorôb a cukrovky.

5 # Slabosť

Nemysleli by ste si, koľko vás to môže poraziť, ak si zatlačíte cukor jeden po druhom, tak ako je. Náhly úder energie, ktorý trvá krátku dobu, nasleduje letargia. Vaše telo tým môže byť veľmi vyčerpané.

6 # Slabá kvalita spánku

Vždy ste unavení kvôli svojej zlej výžive a máte pocit, že by ste mohli kdekoľvek spať, ale keď príde noc, nemôžete hlboko spať. Otočíte sa veľa krát, zvyčajne sa prebudíte a občas máte hlad. Nielenže znižujte príjem cukru, ale nejedzte nič 2-3 hodiny pred spaním.

7 # Problémy s koncentráciou

Ak pravidelne zistíte, že nemôžete myslieť na nič iné ako jedlo, pravdepodobne ste závislí od cukru a rafinovaných uhľohydrátov. Môže to pre vaše telo sťažiť boj proti hladu a mobilizáciu skladov, ktoré tiež ovplyvňujú vašu duševnú aktivitu.

8 # Výkyvy nálad

Rovnako ako váš hlad, aj vaša nálada kolíše, presne preto, že vaša hladina glukózy v krvi a inzulín skákajú. Ak nechápete, prečo ste v jednom momente vyhodení a v druhom letargický, potom viete, kde hľadať odpoveď.

ZDROJ:tudasfaja.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>