8 najlepších receptov na kašeľ, ktoré by mala poznať každá matka

V chladnej sezóne sa častým a veľmi nepríjemným hosťom stáva kašeľ pre každého, ktorý, ak nie je ošetrený včas, vyčerpáva osobu a bráni mu úplne žiť.

Nie je potrebné, aby sa pri kašli okamžite bežalo do lekárne na drahé lieky a sirupy, ktoré sú veľmi aktívne propagované v televíznych reklamách!

Koniec koncov, existuje veľa ľudí na nápravu tejto pohromy, ktorá bude stáť oveľa menej, a je efektívnejšia a dokonca bezpečnejšia, pre dospelých aj pre deti!

1) Mix soľ a med v pomere 1: 1,  predvarené kapustné listy potrite zmesou soli a medu. Prikladať horúce na oblasť na zadnej strane alebo na hrudníku, aby sa zabránilo oblasti srdca. Navrch obaľte  teplou handričkou. Po pár minútach môžete odstrániť listy  kapusty, pretože terapeutická kompozícia je už absorbovaná do kože.

2) S dýchavičnosťou a silným kašľom je veľmi užitočné odstrániť zápal a uľahčiť dýchanie hruškami (varenými alebo pečenými). Ak urobíte odvar zo suchých hrušiek, potom tento nádherný nástroj ľahko pomôže znižovať teplotu a uhasiť váš smäd. Ak chcete vyrobiť pohár sušených hrušiek, zaliať 500 ml. vodou a varíme 20 minút. Nechajte stáť počas 4 hodín. Vezmite si pol šálky, 4 krát denne. Výhodne pred jedlom, po dobu pol hodiny.

3) 2 banány sa premieňajú na kašu, varia sa v 200 ml. vody počas 10 minút. Po filtrovanej kompozícii pridajte med a jedzte teplé.

4) Datle vás tiež pomôžu zbaviť sa suchého, vyčerpávajúceho kašľa! 10 ks ovocia sa varí pol hodiny s 500 ml. vody. Vezmite horúce. Alebo varte v mlieku (200 ml) 7-8 ovocia.

5) Nádherný liek aj na najsilnejší kašeľ – hrozienka!  30 gr. hrozienok namočte vo vriacej, nie horúcej vode po dobu 45 minút. Potom preceďte. Predtým, ako sa posuniete do postele, jedzte túto hrozienkovú vodu.

6) Ak vaše dieťa má ťažký kašeľ, potom pripraviť zloženie:  mrkva, jablká a 1 cibuľu, nastrúhajte  na strúhadle v pomere 1: 1: 1, potom pridajte med (2 polievkové lyžice) a dať to dieťaťu 5x denne … Dávajte len v teplej podobe.

7) Vyčistite a nastrúhajte jablká, cibuľu, pridáme med tam v pomere 2: 1: 2 dospelí, tento liek proti kašľu sa užíva 4 až 7 krát denne, v teplom stave.

8) Jemne nasekáme 10 cibúľ a jedna hlava cesnaku. Táto hmotnosť sa varí v 500 ml. mlieka až do úplného zmäkčenia. Potom sa pridá med a mäta. Infúziu necháme stáť hodinu a dobre prefiltrujeme. Užívajte niekoľko polievkových lyžíc denne tohto lieku a čoskoro budete uvoľnený zo silného kašľa.

Buďte zdraví!

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>