8 geniálnych použití majonézy, s ktorými ste sa určite ešte nestretli

Chcete sa dozvedieť viac o zaujímavých použitiach majonézy? Okrem použitia v kuchyni ho môžete používať aj mnohými inými spôsobmi. Hlavnými zložkami majonézy sú olivový olej, surové žĺtky, vínny ocot alebo citrón, soľ a biele korenie. Majonéza nie je vôbec taký starý kulinársky vynález. Predpokladá sa, že to bolo prvé, ktoré sa začalo predávať v roku 1905 v New Yorku.

Je tu zvedavosť. Spočiatku sa predával v obchode imigranta z Nemecka. Jeho manželka to dokázala a vyrobila dva druhy majonézy, aby ich spoznala, že ich zabalila stuhou. Jedna bola modrá. Bolo také populárna, že neskôr tento Nemec založil spoločnosť, ktorú pomenoval Hellmann’s a začal baliť majonézu do pohárov s nálepkou s modrou stuhou. Určite ju poznáte dobre, pretože dodnes je  majonéza od tejto spoločnosti. V roku 2000 bola zaradená do skupiny Unilever, ale samotná značka má viac ako 100 rokov existencie.

Vráťme sa k použitiu majonézy. Zvyčajne sa používa na šaláty, omáčky alebo pečivo. Ukazuje sa, že má oveľa viac zaujímavých aplikácií, ktoré stojí za to poznať. Tu je niekoľko z nich.

Nechty

Vaše nechty volajú o pomoc? Sú suché a krehké? Doprajte ich regeneračnej liečbe založenej na majonéze. Stačí ho aplikovať na nechty a nechať pôsobiť 10 minút. Po uplynutí tejto doby ho umyte a opakujte liečbu aj niekoľkokrát týždenne. Ak zistíte, že účinky sú uspokojivé, môžete ich zastaviť.

Suché vlasy

Majonéza zvlhčuje a vyživuje konce vlasov. Keď sú mokré, naneste na ne majonézu na končeky alebo celé vlasy. Použite ju ako masku, nechajte ju na vlasoch pol hodiny a potom ju umyte šampónom.

Podráždenie od slnka

Po opaľovaní je pokožka suchá a podráždená. Majonéza tu bude tiež dobre fungovať. Aplikujte ju ako opaľovací krém. Naneste na pokožku a chvíľu nechajte. Vďaka tomu sa zbavíte pálenia, pokožka bude dobre hydratovaná.

Hydratačná maska ​​majonézy

Už viete, že majonéza dobre hydratuje, tak prečo ju nepoužiť ako masku na hydratáciu pokožky? Kokosový olej a majonézu zmiešajte v rovnakých pomeroch, potom naneste štvrtinu hodiny na pokožku a jemne vmasírujte. Po uplynutí tejto doby opláchnite vlažnou vodou a je pripravený 🙂

Maľby na pokožke

Niekedy deti radi žijú umelecky  a na svojom tele ponechávajú svoje maľby. Majonéza vám ich pomôže odstrániť. Naneste nejakú majonézu na handričku a vtierajte ju na kožu. Nechajte pôsobiť 5 minút a znova utrite mierne navlhčenou textíliou.

Striebro

Potrite striebro s majonézou. Týmto spôsobom odstránite usadeniny a krásne zažiarite. Ak máte príbory strieborné, použite túto metódu.

Odstraňovanie nálepiek

Máte problém odstrániť nálepku, ktorá zanecháva stopy na povrchu, na ktorý bola prilepená? Natrite ho majonézou a nechajte ju niekoľko hodín. Postarajte sa o svoje povinnosti a po nejakom čase sa vráťte. Teraz bude nálepka bez problémov odstránená.

Mazanie pántov

Ak nemáte olej a ste naštvaní na vŕzgajúce dvere, môžete namiesto toho použiť majonézu. Majonéza obsahuje veľa oleja, v predvolenom nastavení by to mal byť olivový olej, ale v hromadne vyrábaných majonézach sa často nahrádza inými rastlinnými olejmi.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>