8 chorôb, ktoré dokážu liečiť pelargónie

Pelargónia nie je len krásna kvetina. Jej liečivé vlastnosti je ťažké preceňovať. Presne vám povieme, ako ju používať. Venujte pozornosť tomu, aby všetky druhy pelargónie bez výnimky mali liečivé vlastnosti .

Ošetrenie Geranium

Na ošetrenie kašľa na liter vody zoberte 25 g listov pelargónia a povarte ich 10 minút. Odpadky tejto tekutiny liečia hrdlo a budú odstraňovať príznaky bežného prechladnutia. Šťavu z listov pelargónie možno vniesť do nosa, aby ste sa zbavili prechladnutia .

Ak chcete normalizovať krvný tlak, priložte si na zápästie kúsok pelargónie. Mierne rozdrvte pelargóniový list, aby ste vytvorili šťavu. Zložte list do skúmavky a vložte ho cez noc do ucha.

Na zmiernenie bolesti zubov pripevnite k zubu list rastliny.

Geranium vylučuje baktericídne látky, ktoré ničia stafylokok a vyvolávajú zápalové ochorenia.

Esenciálny olej z Geranium má priaznivý vplyv na pokožku, lieči vyrážky a ekzémy. Šťava z pelargónie dokáže liečiť šedý zákal v skorých štádiách. Zasypte miazgu rastliny do očí a videnie sa zlepší.

Kompresia z listov pelargónie zmierňuje bolesť pri osteochondróze a radikulitíde.

Geranium sa používa aj v kozmetike. Umývajte si hlavu odvarom z pelargónie. To vás ušetrí od problému vypadávania vlasov.

Ľudia hovoria, že táto izbová rastlina je schopná reagovať na chorobu svojho majiteľa. Keď je človek vážne chorý, v dome zomrú všetky druhy muškáty, s výnimkou červených …

ZDROJ:/headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>