7 vážnych dôvodov, prečo by ste mali obmedziť príjem soli

Soľ je považovaná za hlavnú potrebu ľudského tela, rovnako ako soľ je potrebná keď chcemeaby jedlo malo správnu chuť. Ľudské telo obsahuje sodík, pretože sodík je základným a podstatným prvkom pre kontrakcie svalov a udržiavanie rovnováhy tekutín a elektrolytov.

Ale museli ste počuť staré príslovie, že príliš veľa soli a príliš veľa cukru vždy poškodzuje vaše zdravie

Ak ste tiež milovníkom potravy a používate prebytok soli v jedle, potom by ste mali vedieť, že to môže byť škodlivé pre vaše telo. Príliš veľa soli môže ovplyvniť vaše orgány tela, ako je mozog, srdce, obličky a pleť. Podľa štúdie sa Južná Afrika považuje za obrovského spotrebiteľa soli a štúdie zistili, že väčšina ľudí zomrela v Južnej Afrike, čo spôsobilo maximálne používanie soli.

Takže, ak hľadáte aj nepriaznivé účinky soli, tento článok vám môže pomôcť. Tu budeme spomenutých 7 hlavných dôvodov, prečo by ste mali obmedziť príjem soli a niektoré dôvody, ktoré dokážu skryté fakty, prečo je príliš veľa soli pre vás zlé, pozrite sa bližšie:

1. Srdcové ochorenie

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) človek musí konzumovať 5 g alebo 2 300 miligramov množstva sodíka v jeden deň, ak spotrebujete viac, potom to môže byť škodlivé pre vaše zdravie. Podľa niekoľkých výskumníkov, príliš veľa soli vo vašom jedle, môže spôsobiť kritický kardiovaskulárny problém, ktorý zahŕňa blokované nervy, mŕtvicu a srdcový záchvat a niekedy aj smrť. Konzumácia nadmernej soli môže zvýšiť hladinu sodíka, ktorá poškodzuje jemnú rovnováhu krvného riečiska a spôsobuje choroby súvisiace so srdcom.

Ľudia, ktorí užívajú viac ako 4000 mg soli denne, majú väčšie riziko srdcového infarktu ako menej spotrebiteľov soli. To je dôvod, prečo odborníci predpisujú nižší príjem soli, najmä srdcových pacientov a po dosiahnutí veku 50 rokov. Túžba po zdravom srdci a dlhom živote, potom treba vylúčiť veľké soli zo stravy.

2. Nesprávne fungovanie mozgu

Niekoľko štúdií zistilo úžasný fakt, že nadmerná soľ v ľudskom tele môže viesť k hypertenzii a CVD alebo kardiovaskulárnemu ochoreniu. Nadbytok sodíka môže zvýšiť hladinu krvného tlaku, ktorá môže ovplyvniť váš mozog, rovnako ako môže spôsobiť vážne bolesti hlavy a niekedy vracanie a závrat. Odborníci zistili, že ľudia, ktorí majú problémy s migrénou, sa musia vyhnúť nadmernej soli, pretože veľa použitia soli môže spôsobiť dehydratáciu a vaše telo potrebuje veľa vody a nedostatok vody, ktorý obnovuje telo, môže mať zlú mozgovú funkciu.

Ľudský mozog je ako procesor ľudského tela a vysoký príjem sodíka môže poškodiť celú rovnováhu krvného obehu, najmä u starých ľudí. Takže sa pokúste pridať do šalátov a iných jedál menej soli.

3. Problémy s edémom

Zdá sa, že edém je nebezpečná situácia, ktorá spôsobuje nadmerné opuchy rúk, kolen a nôh. V edéme telesné tkanivá dostanú veľa vodných tekutín a dostanú nafúknuté a zapálené. Odborníci predpisujú pacientom menej príjmu sodíka počas stavu edému.

Podľa nedávnych štúdií majú ľudia, ktorí používajú veľ soli, viac problémov s edémami ako iný. Nadmerné používanie soli môže tiež ovplyvniť zdravie kostí. Najmä ženy a starší ľudia vylučujú používanie soli, pretože obaja majú zlé zdravie kostí a vyšší príjem soli môžu mať horšie účinky ako predtým.

4. Nezdravé pre vašu pokožku

Zdravá a žiariaca pokožka je sen každého muža a ženy, ale keď človek vezme potravu, ktorá obsahuje veľa sodíka alebo soli, potom sa vaše telo pokúša zriediť túto soľ, ktorá je hlavnou funkciou vášho tela a pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov tvoje telo. Použitie veľa soli môže spôsobiť dehydratáciu; nafúknutie a nadýchanie, rovnako ako môže spôsobiť, že vaša pokožka je suchá a hrubá, čo vás môže viesť k skorým vráskam a škvrnám na koži.

Zvlášť konzervované slané jedlo poškodzuje vaše zdravie. Pokúste sa zobrať menej soli v deň, ako je uvedené, ak chcete prirodzene žiariacu pokožku bez škvŕn a pigmentácie. Môžete použiť ovocie, ktoré obsahuje vitamín C ako citrón, ananás, paradajky ako náhrada soli.

5. Znížte krvný tlak

Vysoký príjem sodíka môže nerovnováha hladiny krvný tlak vášho tela. Nadbytočná soľ sa môže napínať na krvné cievy, čo môže zvýšiť tok krvi a srdce potrebuje silnejšie pumpovanie, pretože steny sú silné a krvný tlak sa spomaľuje.

Nadmerná soľ je ako jed pre pacientov s krvným tlakom, pretože môže viesť aj k infarktu a dokonca aj k smrti človeka, preto lekári radia o tom, že používať treba menej soli. Ak máte aj problém s krvným tlakom, najprv si prečítajte úroveň sodíka pred nákupom konzervovaného alebo baleného jedla, inak môžete mať život ohrozujúci stav.

6. Rakovina žalúdka

Nadmerná konzumácia soli môže vyvolať mnohé ochorenia súvisiace s žalúdkom, ako je nadúvanie, rakovina žalúdka, zlé trávenie atď. Mnohí ľudia si neuvedomujú, že soľ, ktorá je považovaná za základnú zložku vašej kuchyne, môže tiež viesť k rakovine žalúdka, ale štúdie boli zistilo, že odstránenie nadmernej soli zo stravy môže znížiť riziko rakoviny žalúdka. Týmto ľudia, ktorí majú zlé trávenie a cítia nadúvanie po jedle; mali by sa vyhnúť aj slaným potravinám, najmä konzervovaným a slaným jedlám.

Keď osoba je veľa soli, potom jej telo potrebuje dodatočnú tekutinu na udržanie rovnováhy vášho tela a nedostatok správnej kvapaliny môže spôsobiť nadúvanie a ťažký žalúdok a niekedy bolesť a závrat žalúdka.

7. Tlak na obličky

Obličky sú povedané, že sú filtrom vášho tela, rovnako ako hlavné fungovanie v ľudskom tele. Vaše obličky vylučujú odpadové produkty z tela a vytvárajú rovnováhu medzi červenými krvinkami a vyrovnávajú hladinu tekutín vo vašom tele. Ale keď človek používa veľa soli pravidelne, potom najskôr môže dôjsť k deformácii krvného tlaku na obličky a to môže mať vplyv na funkciu obličiek, čo nie je dobré znamenie pre zdravé telo a zdravý životný štýl. Takže ak chcete zdravé obličky, pokúste sa vyhnúť nadmernému používaniu soli. Pite veľa vody, aby vaše obličky mohli lepšie pôsobiť a vypláchnuť všetky toxíny a škodlivé chemikálie z vášho tela.

Naše telo potrebuje soľ, ale nie príliš. Oveľa zdravší budete, keď budete jesť zdravo. Veľa soli je zlé pre vaše zdravie, vaše telo a vašu myseľ.

ZDROJ:righthomeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>