7 tipov, ako zatočiť s hemoroidmi ešte pred tým ako zájdete k doktorovi …

Vedeli ste o tom, že hemoroidy trápi každého druhého tridsiatnika a u osôb nad štyridsať rokov sa objavujú takmer bez výnimky? Áno, nie ste v tom sami a práve preto by ste sa mali zbaviť hanby a ísť k lekárovi, ktorý už vám predpíše správnu liečbu a to skôr, než bude neskoro. Ochorenie má 4 štádiá. Ak máte to prvé, môže pomôcť naše sedem rád.

Ako spoznať jednotlivé štádiá choroby

Hemeroidy sú presnejšie povedané zväčšené kŕčové žily vo vchode do konečníka alebo priamo v ňom. Vyskytujú sa 2 druhy, hemoroidy vnútorné, ktoré sa tvoria vo vnútri konečníka a spôsobujú krvácanie po stolici, ale inak môžu byť úplne bez príznakov. Hemeroidy vonkajšie sú bolestivé a sú okolo vchodu do konečníka, časom však môžu zmiznúť samy od seba .

V prvom štádiu býva liečba jednoduchšie, postačia vám maste a čapíky. Neskôr dochádza k drastickejším metódam ako sú operácie.

Kto trpí?

Hemeroidy sú z časti dedičné ochorenie, ale často postihujú osoby trpiace zápchou alebo chorobou prostaty, ale aj tehotné ženyči športovcov ako sú cyklisti a kulturisti. Ochorenie sa nevyhne ani ľuďom s nedostatkom príjmu vlákniny, ale aj tým, ktorí majú sedavé zamestnanie.

Prvá pomoc pri hemoroidoch

  1. Vyskúšajte krémy, čapíky alebo vložky sa znecitlivujúcim účinkom.
  2. Nezanedbávajte hygienu – pravidelná kúpeľ sedacej časti tela, a to aj niekoľkokrát denne vám prospeje. Snažte sa vyhnúť sprchovaniu. Samozrejmosťou by mala byť aj výmena toaletného papiera za vlhčené obrúsky.
  3. Chlaďte! Napuchnuté oblasti často uľaví priloženie sáčkov s ľadom či studené obklady.
  4. Zmeňte stravu! Doprajte telu dostatok vlákniny (ovocie, zelenina, semienka, sója, strukoviny), dodržujte pitný režim min 1,5 – 2 litre čistej vody.
  5. Návštevu toalety neodkladajte, neskôr môže byť vylučovanie bolestivé.
  6. Vyhýbajte sa dlhému sedeniu či státiu. Majte dostatok pohybu.
  7. Na krátkodobé uvoľnenie bolesti pomôžu lieky voľne dostupné v lekárni.

Ak aj naďalej bojujete s hemoroidmi, neváhajte a navštívte lekára.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>