7 spôsobov, ako zlepšiť rast vaších nových mozgových buniek bez ohľadu na váš vek

Sandrine Turret, známy neurolog, tvrdí, že každý môže vyvinúť nové mozgové bunky. Poskytuje výskum a poradenstvo o tom, ako zlepšiť neurogenézu, vašu náladu, informácie o pamäti a znížiť pokles pozornosti spojený s vekom .Na rozdiel od všeobecného presvedčenia sa ľudský mozog môže zlepšiť, čo naznačuje, že mozgové bunky môžu rásť.

 

Tieto metódy sú lacné a nevyžadujú chirurgickú intervenciu. Môžete ich použiť na zlepšenie kognitívneho potenciálu a zlepšenie neurogenézy.

 

1. Vykonávajte pravidelne

Zvýšená neurogenéza je spojená s chôdzou. Podľa nedávnej štúdie môže chôdza 45 minút denne viesť k zvýšeniu rastu tkanív hippocampu.

2. Jedzte viac čučoriedky

Treba jesť viac čučoriedky, pretože jej spotreba zlepšuje náladu, neurogeneze a kognitívne schopnosti.

 

3. Vyhnite sa konzumácii potravín bohatých na kalórie a prax pôst

Vyhnúť sa konzumácii kalorických potravín bohatých prispieť k prežitiu mozgových buniek. V skutočnosti môžete jesť kurkuma, vyhnúť sa kalóriám a praktizovať pôst.

 

4. Pridajte kurkumín do vašej stravy

Pomocou kurkumínu vám pomôže zvýšiť rast mozgových buniek. Navyše, kurkumín je aktívna zložka, ktorá sa nachádza v indickom korení – kurkuma. Početné štúdie na zvieratách preukázali spojenie s neurogenézou. Okrem toho ďalšie štúdie ukázali, že kurkumín môže znížiť neurotrofický expresívny faktor mozgu, ktorý je potrebný pre mnohé funkcie mozgu.

 

5. Použitie omega-3 mastných kyselín alebo čerstvo ulovených rýb

Dozosahexaenová kyselina je najefektívnejším typom omega-3 tuku pri zvyšovaní neurogenézy. Podľa výskumu to môže prispieť k posilneniu neurogenézy. Takže konzumujte ulovené ryby alebo užívajte omega-3 mastné kyseliny na podporu neurogenézy.

 

6. Pite zelený čaj

Predpokladá sa, že pitie zeleného čaju podporuje neurogenézu. V skutočnosti epigalokatechínová zlúčenina, ktorá sa nachádza v zelenom čaji, zvyšuje rast nových mozgových buniek. Podľa štúdií má táto zlúčenina pozitívny účinok na neurogenézu u myší. Preto pitie zeleného čaju môže zvýšiť rast nových mozgových buniek.

 

7. Jedzte tmavú čokoládu

Predpokladá sa, že jesť tmavú čokoládu zvyšuje dlhú životnosť. Okrem toho je tiež užitočné podporovať neurogenézu alebo rast nových mozgových buniek kvôli jej veľkému množstvu flavonoidov.

 

Vedľajšie účinky neurogenézy

Napriek tomu, že neurogenéza má pozitívny vplyv na celkové zdravie, je naozaj dôležité uvedomiť si vedľajšie účinky. Podľa odborníkov môže zvýšiť neurogenézu viesť k negatívnym dôsledkom, ako aj k poklesu neurogenézy.Avšak niektoré nové neuróny narodené počas neurogenézy môžu zomrieť po 14 dňoch. Okrem toho môžu byť niektoré nové neuróny prenesené do molekulárnej vrstvy.Stručne povedané, je veľmi dôležité zahrnúť doplnky a potraviny, ktoré zlepšujú neurogenézu vo vašej strave.

Zdroj:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>