7 neuveriteľných vecí, ktoré sa stanú, keď robíte tento cvik každý deň

Doska je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších celotelových tréningov, pretože je to rýchly spôsob, ako dosiahnuť ciele, pokiaľ ide o posilnenie jadra, tónovanie celého tela a zvýšenie vytrvalosti a stability tela.

Aby však bolo možné ťažiť z jeho výhod, je nanajvýš dôležité naučiť sa ich správne vykonávať. Štartujte v natlačenej polohe na lakťoch a zarovnajte ich s plecami. Prsty by mali byť spolu a trochu zdvihnuté z podlahy.

Chrbát by mal byť rovný a hmotnosť rovnomerne rozdelená na obe strany svalov, končatín a lakťov. Dýchajte zhlboka a držte.

1. Zlepšíte svoje svalstvo

Plank alebo doska je ideálnym cvičením pre posilnenie mnohých svalov. Od brušných, chrbtových až po sedacie. Spevnenie svalových skupín je dobré nielen z „estetickej“ stránky, ale najmä zo zdravotnej. Svaly vytvárajú ochranu pre kosti a kĺby.

2. Nižšie riziko zranenia chrbtice

Pravidelné cvičenie dosky výrazne znižuje bolesti v chrbte a zabezpečuje silnú oporu pre celý chrbát, a to najmä v oblastiach okolo hornej časti chrbta.

3. Zlepšenie metabolizmu

Planking je skvelý spôsob, ako spevniť celé telo a vybudovať si pevnejšie a lepšie svaly, vďaka ktorým telo spáli množstvo kalórií. Viac svalov znamená rýchlejšie spracovávanie tukov, každý gram svalov pomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu.

4. Výrazne zlepší vaše držanie tela

Vďaka posilneniu chrbtice a brucha sa zlepší a vaše držanie tela. Svaly v oblasti brucha majú totiž veľký vplyv na celkový stav vášho krku, ramien, hrudníka a chrbta.

5. Zlepšenie rovnováhy

Brušné svaly majú vplyv aj na udržanie rovnováhy. Ich posilnením zlepšíte aj vašu stabilitu.

6. Budete pružnejší

Flexibilita je ďalšou z výhod pravidelného cvičenia dosky. Toto cvičenie zlepšuje stav ramien, lopatiek , posilňuje hamstringy, bočná doska posilňuje aj šikmé brušné svaly. Plank dodáva teda nielen silu ale aj pružnosť.

7. Budete psychicky vyrovnanejší

Akékoľvek fyzické cvičenie zlepšuje aj naše mentálne zdravie. Pri cvičení sa uvoľňujú endorfíny- hormóny šťastia, a tak aj plank pomáha k lepšej nálade a psychickému stavu.

Výsledky práce s doskou pravidelne zapôsobia na stále viac a viac ľudí každý deň. Mnohí z nich zdieľajú svoje osobné skúsenosti a píšu o úžasných premenách a výhodách, ktoré prakticky zmenili ich životy.

ZDROJ:naturalcuresworld.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>